یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
اصول سئو داخلی و خارجی سایت

آشنایی با مراحل سئو داخلی و خارجی سایت

قبلا اشاره کردیم که سئو به دو صورت کلاه سفید و کلاه سیاه تقسیم بندی می شود و اینکه تکنیک های سئو کلاه سفید چقدر در بهبود رتبه سایت موثر است حال در این مقاله جزییات کلی این دو روش سئو معرفی می شود .

توجه داشته باشید این تکنیک ها توسط هر دو دسته کلاه سفید و سیاه انجام می شود.با این تفاوت که کلاه سفید ها از راه اصولی و قانونی پیش می روند ولی کلاه  سیاه ها از راه های فرعی و غیر مجاز استفاده می کنند.

این تکنیک ها به دو دسته سئو داخلی سایت  on-page و سئو خارج سایت off-page تقسیم می شود.

معرفی تکنیک های سئو داخلی On Page

۱-عنوان صفحه : یا همان نامی که برای مقاله خود در نظر می گیرید که باید کلمه کلیدی حتما در آن وجود داشته باشد و همچنین یک عنوان انتخاب کنید که توجه کاربر را جلب کند.

۲-توضیحات مطلب : بخش توضیحات در اکثر سیستم های مدیریت محتوی وجود دارد و شما مختصری از محتوی مقاله خود را در آن قسمت می نویسید. حتما کلمه کلیدی را در این توضیحات نیز بکار ببرید.

حتما عنوان صفحه و توضیحات را طوری بنویسید که توجه کاربر را جلب کند. زیرا وقتی کاربر به دنبال موضوعی جستجو میکند, در صفحه نتایج گوگل بر روی سایت هایی کلیک میکند که عنوان جذاب تر و مورد توجه تر داشته باشد.

۳-تگ ها : تگ ها بسیار کاربردی هستند و به نوعی همان کلمات کلیدی هستند. وقتی شما به مقاله خود تگ اختصاص می دهید. کاربر میتواند با کلیک بر روی یک تگ تمامی مطالب مرتبط با آن  تگ را در سایت شما ببیند.

۴-آدرس مرتبط : برای مطالب خود آدرسی قرار دهید که برای کاربر و موتور جستجو به راحتی قابل خواندن باشد. برای مثال شما مقاله ای در مورد سئو نوشته اید پس آدرس sample.com/سئو  خیلی کاربردی تر از sample.com/page/4324.php است.

۵-تگ  H1 تا H5 : این تگ ها برای متمایز کردن بخشی از متن استفاده می شود. معمولا عنوان اصلی مقاله که شامل کلمه کلیدی نیز باشد با تگ H1 درج می شود  و در طول متن هرجا کلمه کلیدی بکار رفته است به تناسب از سایر تگ ها استفاده میشود.

۶-تراکم کلمه کلیدی: باید دقت کنید کلمه کلیدی بین ۲-۵% در متن  تکرار شود. برای یک مقاله ۳۰۰ کلمه ای بین ۳ تا ۵ بار و هرچه مقاله طولانی تو شود تکرار کلمات کلیدی به تناسب بیشتر می شود.ولی تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در متن باعث میشود متن شما توسط موتور جستجو به عنوان اسپم ثبت شود.

۷-توضیحات تصاویر : برای تمامی تصاویر خود تگ alt استفاده کنید و توضیحی در مورد آن عکس بنویسید که باید کلمه کلیدی در آن بکار رفته باشد. موتور جستجو تصاویر را نمیبیند ولی توضیحات تصویر را میتواند بخواند .اطلاعات بیشتر

۸-لینک داخلی : در تمامی سایت ها مطالبی وجود دارند که با نیز مرتبط هستند پس بهتر است این مطالب به نیز لینک شوند تا اگر کاربر در هنگام مطالعه متن متوجه آن  نشود با مراجعه به لینک های مرتبط نسبت به مقاله شما اطلاعات جامعی پیدا کند .

معرفی تکنیک های سئو خارجی سایت  Off Page

شبکه های اجتماعی : استفاده از شبکه های اجتماعی در بهبود رتبه سایت تاثیر فراوانی دارد و شما می توانید بازدید کنندگان فراوانی برای سایت شما به همراه داشته باشد.

وبلاگ نویسی : اگر یک سایت فروشگاهی یا خدماتی دارید در کنار مطالبتان  بخش وبلاگ راه اندازی کنید و مقالاتی مرتبط با خدمات خود انتشار دهید این کار نیز اعتماد کاربران به شما را بیشتر می کند و نیز تاثیر شگفت آوری در رتبه سایت شما دارد.

لینک سازی : در سایت ها و انجمن های مرتبط با تخصص خودتان کامنت بگذارید تا یک لینک ارزشمند به دست بیاورید و همچنین در انجمن ها  در قسمت امضا میتوانید لینک سایت خود را ثبت کنید.

هرگز در لینک سازی اسپم نکنید و لینک به تعداد بالا خریداری نکنید زیرا نتیجه آن پنالتی شدن است.

ویدئو مارکتینگ : میتوان مطالب آموزشی را به صورت آموزش ویدئویی تهیه کرد و آنها را در سایتهای اشتراک گذاری مانند آپارات و یوتیوب قرار داد. این ویدئو ها بازدید کنندگان فراوانی برای شما به ارمغان می آورند.

پست میهمان : امروزه بسیاری از سایت  ها از نویسندگان سایر سایت ها دعوت به همکاری می کنند که با این کار شما یک مقاله برای آنها می نویسید و در انتهای آن یک لینک ارزشمند برای سایت خود خواهید ساخت.

تبلیغات اینترنتی : اگر می خواهید با سفارش دادن تبلیغات به سایتهای مختلف کاربران فراوانی برای سایت خود جذب کنید.

برای داشتن یک سایت موفق و پر بازدید رعایت تک تک این موارد الزامی است و هر کدام در جای خود کمک فراوانی به سئو و  بهبود رتبه سایت شما خواهد داشت.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.