یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
آشنایی با سئو مناسبتی

آموزش سئو مناسبتی جهت افزایش فروش

طبیعتا بسیاری از وب مستر ها دوست دارند موقع نزدیک شدن مناسبتهای خاص بیشترین مشتری را به سمت خود جذب کنند و بیشترین فروش را داشته باشند برای مثال روز والنتاین بسیار موقعیت خوبی برای فروش بدلیجات و عطر و ادکلن است و دقیقا یک روز بعد از پایان والنتاین فروش ها تا ۹۰% افت میکند که طبیعی است و برای سایر مناسبتها در طول سال نیز این قضیه وجود دارد. شما نیز برای اینکه بهترین استفاده را از سئو مناسبتی یا Seasonal SEO ببرید باید نکات زیر را رعایت کنید

 موارد مهم در سئو مناسبتی کدام است

آماده سازی از چند هفته زودتر

گام اول موفقیت در سئو  مناسبتی آماده سازی خودتان است. یعنی باید در ابتدا لیستی از مناسبتهای آن سال را آماده کنید و آن ها را جداگانه یاد داشت کنید تا بتوانید قبل از شروع مناسبتها فعالیت تبلیغی خود را شروع کنید.

بهترین زمان برای شروع فعالیت تبلیغی قبل از یک مناسبت یک ماه است که به شما فرصت کافی برای تبلیغات و جذب مشتری را میدهد.

انتشار مطالب مرتبط در زمان مناسب

یک ماه قبل از رسیدن به یک مناسبت شروع به انتشار مطالب مرتبط با آن مناسبت در سایت خود کنید.این کار خیلی مهم است.راهنمای نوشتن یک عنوان مقاله برای سئو را مطالعه کنید و سعی کنید یک عنوان جذاب بنویسید.یک مقاله خوب به شما کمک می کند تا نرخ تبدیل سایت را تا حد زیادی بالا ببرید و در مقابل نرخ پرش سایت را کم کنید.

در انتشار مطالب حتما کلمات کلیدی را مرتبط انتخاب کنید که برای کاربر جذاب باشد دقت کنید برای روز ولنتاین باید مطالب مرتبط با محصولاتی که در این روز فروش بیشتری دارند بنویسید و تمرکز خود را  روی این محصولات بگذارید.

ایمیل مارکتینگ بسیار کاربردی است

به عنوان یکی از بهترین ابزارهای سئو مناسبتی از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید و به کاربرانی  که در طول سال  در خبرنامه شما عضو شده اند ایمیل بفرستید روشهای درست استفاده از ایمیل مارکتینگ در این مقاله قبلا توضیح داده شده است. از ۱۴ روز مانده  به  مناسبت خاص شروع به ارسال ایمیلها کنید و در هر ایمیل محصول خاصی را با تمامی جزییاتش معرفی کنید اما در مورد قیمت آن چیزی ننویسید و سعی کنید فقط کاربر به سایت شما مراجعه کند.بعد از مراحل فروش را در سایت خود انجام دهید. یعنی اول اجازه بدهید مشتری وارد مغازه بشود بعد از سلام و علیک وارد مرحله فروش شوید

 شبکه های اجتماعی پتانسیل بالایی دارند

یکی دیگر از ابزار های پر کاربرد در سئو مناسبتی شبکه های اجتماعی هستند.که میتوانید فروش ویژه خود را در پیج خودتان یا در گروه هایی که عضو هستید منتشر کنید و از این طریق تعداد زیادی مشتری جذب کنید.

بعد از انجام تمامی این مراحل شما موفق میشوید که کاربر را وارد سایت خود کنید و  بعد از آن باید اصول تعامل با کاربر را بدانید و اینکه چطور بعد از جذب کاربر او را در سایت خود نگه دارید و او را از یک بازدید کننده به یک مشتری بالقوه تبدیل کنید.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.