یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
افزایش بازدید ارگانیک سایت شما

افزایش بازدید ارگانیک سایت چگونه است

اگر شخصی به شما گفت بدست آوردن بازدید ارگانیک کار آسانی است به هبچ وجه باور نکنید.بلکه باید بدانید هدایت بازدید ارگانیک به سایت سخت ترین  کار برای سایت شما خواهد بود که باید وقت زیادی برای آن اختصاص دهید.امروزه با وجود سیستم تبلیغاتی گوگل هدایت ترافیک به  سایت چندان کار سختی نیست اما اگر بودجه  تبلیغاتی شما  قطع شود چطور ؟ آیا باز هم کسی از سایت شما بازدید خواهد کرد؟ تصور کنید چطور میشود بدون هزینه و به صورت طبیعی کاربران را به سایت هدایت کنید.

بازدید ارگانیک یعنی اینکه مطالبی که شما امروز در سایت منتشر میکنید بتوانند فردا, هفته بعد, ماه بعد و حتی سالهای بعد برای شما ترافیک جذب کند.این ترافیک برای سایت شما همیشه پایدار خواهد بود و بازده بسیار بالاتری از تبلیغات خواهد داشت. برای همین بازدید ارگانیک باید مورد توجه هر وب مستری باشد و تمام تلاش خود را برای آن  انجام دهد.اگر علاقه مند هستید که از امروز بازدید ارگانیک سایت خود را افزایش دهید روش های زیر میتواند به شما کمک کند.

روشهای افزایش بازدید ارگانیک

بهترین مطالبی را که میتوانید منتشر کنید

این تصور اشتباه  است که اگر شما روزی ۱۰ مطلب در سایت منتشر کنید نسبت به سایت رقیب که روزی ۱ مطلب منتشر میکند رتبه بهتری خواهید داشت. بجای اینکه فکر تعداد مطالب باشید بهتر است به فکر کیفیت مطالبتان باشید.یک مطلب آموزش یا کاربردی بنویسید. اصول نوشتن عنوان برای سئو را رعایت کنید و سعی کنید مطالب شما بدرد کاربران بخورد.اگر در هفته ۱ مطلب منتشر کنید ولی آن مطلب منحصر به فرد و کاربردی باشد به اندازه  صدها مطلب کپی شده و بی کیفیت ارزش خواهد داشت.

 بر اساس آخرین تغییرات الگوریتم گوگل در سال ۲۰۲۰ کیفیت مطالب و مقالات طولانی بزرگترین فاکتور برای رتبه بندی سایت ها خواهد بود.

 

انتخاب کلمه کلیدی درست را آموزش ببینید

اگر شما تازه کار هستید رقابت با بزرگان، کار شما بسیار سخت و زمان بر خواهد بود سعی کنید برای مقالات خود از کلمات کلیدی چند بخشی و طولانی استفاده کنید. بسیاری از کلمات کلیدی کلیک خور بالایی دارند و رقابت روی آنها شدید است. برای مثال اگر شما  میخواهید یک سایت دامپزشکی داشته باشید هرگز از کلمه” دامپزشک” به عنوان کلمه کلیدی مقالات خود استفاده نکنید.چون سایت های قدیمی زیادی روی این کلمه کلیدی فعال هستند که صدها مقاله منتشر کرده اند و برای شما ماه ها زمان نیاز است که  بتوانید با آنها رقابت کنید و جای آنها را در نتایج جستجو بگیرید.

اگر شما در تهران فعال هستید کلمه کلیدی طولانی “خدمات دامپزشکی در تهران” برای شما مناسب است چون کلیک خور کمتری دارد و شما بهتر میتوانید روی آن کلمه بازدید ارگانیک به سایت  خود هدایت کنید.

در انتشار محتوا نظم داشته باشید

برای انتشار مطالب در سایت خود برنامه داشته  باشید.اگر سرتان شلوغ است و نویسنده ندارید و خودتان مطالب سایت را منتشر میکنید سعی کنید حداقل یک بار در هفته مطلب جدید انتشار دهید. و اگر وقت آزاد دارید هفته ای ۲ تا ۳ مطلب در سایت قرار دهید و همین روال را همیشه دنبال کنید نه اینکه یک هفته چندین مطلب منتشر کنید و بعد از آن تا دو هفته اصلا به سایت سر نزنید . این کار تاثیر منفی در ترافیک ورودی سایت خواهد داشت. داشتن نظم در انتشار مطالب و بروز رسانی سایت کمک بزرگی به افزایش ترافیک ورودی سایت میکند.

پست میهمان  برای افزایش بازدید بدهید نه برای سئو

اگر در سایتهای دیگر پست میهمان میدهید و مطلب منتشر میکنید باید بدانید ارزش آن پست میهمان در لینک شماست که انتهای مطلب قرار میدهید و بوسیله آن کاربران را  به سایت خود جذب میکنید. این روزها دیگر پست میهمان  ارزش چندانی در سئو سایت شما نخواهد داشت. زیرا مانند کامنت که درگیر اسپم شده. امروزه پست میهمان  هم گرفتار اسپم شده و سئوکارهای کلاه سیاه از آن استفاده میکنند که باعث شده توجه گوگل به آن کم شود.

نکات زیر را برای بهترین استفاده از پست میهمان رعایت کنید:

  1. خودتان را دست کم نگیرید : سایتهای قوی با بازدید بالا برای ارسال پست میهمان انتخاب کنید نه هر سایت بی کیفیت و تازه تاسیسی
  2. با همکاران کار کنید : برای ارسال پست میهمان از سایتهای هم موضوع با سایت خودتان استفاده کنید.با اینکار ترافیک هدفمند به سایت شما هدایت می شودذو کاربرانی که به سایت شما می آیند به دنبال خدمات شما هستند. برای مثال اگر شما پزشک هستید باید در سایر سایتهای پزشکی پست میهمان بدهید نه در سایت وکالت یا سایت فوتبالی
  3. خودتان را نشان دهید : هنگام ارسال یک پست میهمان دقیقا مانند مطالبی که در سایت خودتان منتشر می کنید رفتار کنید و تمام تلاش خود را بکنید یک مقاله مفید و کاربردی منتشر کنید با ادبیات روان و حرفه ای. شخصی که پست میهمان  شما را میخواند به راحتی متوجه میشود که نویسنده آن مطلب یک شخص کار کشته و حرفه ای است یا یک آماتور. پس دقت زیادی در انتشار پست میهمان داشته باشید.
  4. میهمان را تنها نگذارید : وقتی پست میهمان را ارسال کردید در بازه های زمانی مختلف به آن سر بزنید.اگر کامنتی ارسال شده به آن پاسخ بدهید و با کاربران تعامل داشته باشید.

رعایت نکات بالا کمک میکند بهترین استفاده را از پست میهمان برای هدایت بازدید ارگانیک به سایت تان بکنید.

هرگز گوگل را عصبانی نکنید

بازدید ارگانیک باید توسط گوگل برای شما ارسال شود پس سعی کنید طبق قوانین آن  اقدام کنید و هرگز سعی نکنید گوگل را عصبی کنید.زیرا نتیجه این عصبانیت دیر یا زود پنالتی شدن خواهد بود و رهایی از این پنالتی بسیار سخت و طاقت فرسا و همچنین زمان بر است و همچنین بازدید ارگانیک سایت به کلی از بین می رود.

نکات زیر شما را از پنالتی حفظ میکند :

  1. لینک های بی کیفیت ایجاد نکنید: هر سایتی ارزش لینک ساختن ندارد.بی خیال وب لاگ ها و سایت های بی کیفیت شوید. یک لینک از سایت رنک بالا به اندازه صدها لینک بی کیفیت ارزش دارد
  2. هرگز لینک نخرید : لینکهایی که به تعداد بالا و در زمان کم ساخته میشود هیچ تاثیری در سئو سایت شما نخواهد داشت و خرید آن به جز پنالتی کمکی به شما نمیکند.
  3. به کیفیت فکر کنید: مطالب کپی شده , بی کیفیت و بی ارزش فقط شما را در خطر پنالتی قرار  میدهد.

در این مقاله هم راه های دور ماندن از پنالتی گوگل شرح داده شده که مطالعه  آن را به شما  توصیه میکنم.همانطوری که قبلا هم خواندید جذب بازدید ارگانیک برای سایت یک پروسه زمان بر است که برای آن هیچ میانبری وجود ندارد. فقط باید صبر کرد و کم کم نتیجه را مشاهده کرد.تمرکز خود را بر روی انتشار مطالب مفید در بازه های زمانی مشخص بگذارید و همچنین لینک درست ایجاد کنید تا به موفقیت برسید.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.