یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
روشهای افزایش بازدید سایت بصورت رایگان

افزایش بازدید سایت کاملا رایگان و اصولی

روشهای بسیار زیادی برای افزایش بازدید سایت وجود دارد و طبیعی است که هر مدیر سایتی از دیدن ترافیک بالای کاربران در سایت خودش لذت می برد و این ترافیک برای او به معنای فروش بیشتر محصولات و خدمات سایت است، اگر ترافیک واقعی باشد! ترافیک با کیفیت واقعی تمام چیزی است که سایت شما به آن نیاز دارد تا نتیجه زحمات خود را ببینید و از تلاش خود راضی باشید.

کاربرها به سایت شما می آیند و از مطالب شما استفاده میکنند و حتی شما را بوکمارک میکنند تا در آینده هم از مطالب و محصولات شما استفاده کنند و چه چیزی بهتر از این برای یک سایت

خواسته شما هم همین است ؟

چقدر خوب، پس در ادامه با من همراه باشید تا ببینیم از چه روشهایی میتوان بصورت رایگان بازدید سایت را زیاد کرد و بهترین نتیجه را از حجم کاربران ورودی به سایت گرفت.

بهترین روشی که باعث افزایش ترافیک سایت شما بصورت پیوسه و همیشگی میشود، استفاده از تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت است.این روش شاید زمانبر و کمی سخت باشد اما ارزشش را دارد و در بلند مدت تاثیر فوق العاده ای برای سایت شما خواهد داشت که تا سالها از نتیجه آن استفاده خواهید کرد.

چرا بازدید سایتم کم است؟ ایراد از کجاست

قبل از اینکه به سراغ آموزش روشهای افزایش رایگان بازدید سایت برویم باید در مرحله اول ببینیم که چرا ترافیک سایتمان کم است و اینکه اگر بازدیدی هم به سایت هدایت شود آیا فایده ای برای ما خواهد داشت یا خیر ؟

زیرا در نهایت هدف ما از هدایت ترافیک این است که برای محصولات و خدمات خود فروش ایجاد کنیم و اگر در این هدف ناموفق باشیم، پس هر چقدر هم بازدید به سایت ما هدایت شود باز هم تاثیری برای ما نخواهد داشت

۱-تجربه بد کاربری باعث بانس ریت زیاد میشود

اولین عاملی که باعث کاهش بازدید سایت شما میشود تجربه بد کاربری Bad User Experience است که اجازه نمیدهد تا افراد به درستی از سایت شما استفاده کنند و نتیجه آن پرش کاربر از سایت یا بانس ریت است و عواملی که در آن نقش دارند عبارت اند از:

 • سرعت سایت –  هیچ کاربری بیش از چند ثانیه برای لود شدن سایت شما زمان نمیگذارد و اگر سایت کندی داشته باشید کاربر بلافاصله به صفحه نتایج گوگل برگشته و به سراغ نتیجه بعدی که احتمالا سایت رقیب شماست میرود (در این دوره آموزشی میتوانید از صفر تا صد بهبود سرعت وردپرس را بصورت رایگان آموزش ببینید)
 • بلاتکلیفی کاربر – اگر فرم ثبت نام، صفحه دانلود یا خرید محصول در سایت دارید باید دکمه های کال تو اکشن CTA را در جای مناسبی قرار دهید تا کاربر متوجه شود که چکار باید بکند. به این معنی که چطور ثبت نام کند یا محصول شما را خریداری کند
ناتوانی کاربر در پیدا کردن کال تو اکشن در لندینگ پیج ها یکی از مهم ترین عوامل خروج کاربر از سایت و کاهش بازدهی کمپین ها استتویئیت کن
 • عدم هماهنگی با موبایل – امروزه بسیاری از کاربرها از موبایل و تبلت برای انجام کارهای اینترنتی خود استفاده میکنند و اگر سایت شما در همه دستگاه ها نمایش خوبی نداشته باشد باعث عدم رضایت و خروج کاربر از سایت میشود
 • اطلاعات تماس – اگر سایت خدماتی و فروشگاهی دارید توجه کنید که اطلاعات تماس شما و نشان های اعتمادی که دارید در جایی که کاربر به راحتی بتواند ببیند قرار داشته باشد.
 • عدم زیبایی بصری – طراحی سایت و تصاویری که برای محصولات خود استفاده میکنید باید با سایز و کیفیت مناسب باشد تا کاربر بتواند جزییات را ببیند و به خوبی تشخیص دهد که آیا محصول شما همان چیزی است که به دنبالش بوده یا خیر !
 • لینک های خراب – دقت کنید که اگر از لینک داخلی در مطالب خود استفاده میکنید باید تمامی لینکها سالم باشد و هیچ لینکی به صفحه ۴۰۴ ختم نشود چون هم کاربر را ناراضی میکند و هم از نظر سئویی برای سایت شما ضرر دارد.

نکته:برای بررسی سلامت سایت خود از نظر لینکهای داخلی میتوانید از نرم افزار فوق العاده اسکریمینگ فراگ استفاده کنید که در بخش فروشگاه قابل تهیه است و همچنین در این دوره آموزشی به صورت رایگان روش کار کرد این نرم افزار را آموزش ببینید

 • منوهای نامناسب – کاربر باید بتواند صفحات اصلی سایت شما را به راحتی از طریق منوی اصلی سایت پیدا کند و نیازی نباشد که چند صفحه از سایت را پیمایش کند تا در نهایت به یک صفحه خاص برسد.
 • سایت قدیمی و مشکل دار – اگر چند سالی است که سایت خود را ایجاد کرده اید باید حتما به فکر بروزرسانی و ایجاد تغییرات برای استاندارد شدن آن باشید. تکنولوژی های وب همیشه و به سرعت در حال تغییر هستند و برای رضایت حداکثری کاربران خود، نباید از این تغییرات عقب بمانید.
مدت زمانی که کاربر در سایت شما میگذراند Time On Page از روشهای مختلفی برای گوگل قابل تشخیص است و اگر این زمان کم باشد به نشانه نامناسب بودن سایت شماست و به مرور باعث افت رتبه ها و ترافیک سایت شما میشود.تویئیت کن

۲-محتوای خسته کننده و نامناسب مورد پسند هیچکس نیست

دقت کنید که محتوای صفحات سایت شما تنها چیزی است که کاربر را به سایت هدایت میکند و اگر این محتوا نامناسب باشد تاثیر منفی خواهد داشت.

اگر فروشگاه هستید سعی کنید محصولات را با دقت و جزییات کافی معرفی کنید و هر چیزی که نیاز است کاربر بداند را برای او توضیح دهید و همچنین برای سایتهای خدماتی باید جزییات محصول به روشنی برای کاربر شرح داده شود تا به او در گرفتن تصمیم کمک کند.در گذشته بصورت کامل عوامل تاثیر گذار در افزایش فروش سایتهای اینترنتی را توضیح دادم که میتوانید برای بهبود وضعیت سایت خود از آن استفاده کنید.

در واقع هرچقدر شما با کاربران سایت شفاف تر و جذاب تر صحبت کنید به همان اندازه اعتماد آنها را جلب کرده اید و این باعث ماندگاری کاربر در سایت و مطالعه مطالب مختلف سایت می شود.

۳- بی توجهی به موبایل یک اشتباه مرگبار برای سایت

امروزه افراد برای تمامی کارهای روزمره خود از موبایل استفاده میکنند و بسیاری از مشتریان شما اصلا به کامپیوتر دسترسی ندارند و به همین دلیل ترافیک سایتها از موبایل بسیار زیاد است و در بسیاری از مواقع بیش از ۶۰-۷۰ درصد کاربرها از طریق موبایل و تبلت وارد سایتها میشوند.

رشد کاربران موبایلی و اهمیت آنها به اندازه ای است که گوگل در الگوریتم های خود توجه ویژه ای به آنها داشته و بروزرسانی های مختلفی انجام داده تا بتواند به بهترین نحو پاسخگوی کاربران موبایلی باشد و به تمامی وبمستر ها تاکید کرده به عناصر مهم سایت برای موبایل مانند سرعت سایت و ریسپانسیو بودن آن دقت کنند.

سایت شما باید روی هر نوع موبایل و تبلت بدون مشکل نمایش داده شود و سرعت خوبی برای لود شدن داشته باشد تا کاربر بتواند به درستی از آن استفاده کند و اگر سایت شما هنوز از این نظر مشکل دارد و فکری برای آن نکرده اید باید بدانید که به زودی ترافیک و رتبه های ارگانیک سایت خود را از دست خواهید داد.

افزایش ترافیک سایت چگونه است

معرفی روشهای افزایش رایگان بازدید سایت در ایران

تا اینجا با ایراداتی که باعث نارضایتی و خروج کاربر از سایت شما میشود آشنا شدیم و بهتر است سایت خود را با این موارد بررسی کرده و ایرادات احتمالی را رفع کنید و بعد از آن به سراغ مراحل زیر بروید تا حداکثر بازدهی را برای شما داشته باشد.

ممکن است همه این روشها برای سایت شما کارآیی نداشته باشد و نیازی هم نیست که شما از تمامی این روشها استفاده کنید.کافی است جامعه مخاطب خود را بشناسید و طبق آن تصمیم بگیرید که تمرکز خود را باید روی کدام یک از روشهای زیر بگذارید.

استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش بازدید سایت

درصد بسیار زیادی از افراد در شبکه های اجتماعی مختلف حساب کاربری دارند و روزانه چند ساعت را در آن وقت میگذرانند و این یعنی پتانسیل بسیار بالا برای هدایت ترافیک به سایت شما.

جالب است بدانید که بیش از ۴۰ میلیون ایرانی در اینستاگرام عضو هستند

 

با توجه به نوع کسب و کار خود میتوانید از یک یا چند شبکه اجتماعی زیر استفاده کنید

 1. اینستاگرام – برای محصولات عمومی که برای تمامی افراد جامعه مناسب است
 2. توئیتر – برای خبرگزاری ها و سایتهای اطلاع رسانی و تخصصی
 3. لینکداین سایت لینکدین بهترین ابزار برای شرکتها است که محصولات B2B خود را به فروش برسانند و مشتریان جدیدی از سراسر جهان پیدا کنند
 4. تلگرام – بیشتر مناسب محصولات و خدمات عمومی است هرچند که کسب و کارها هم بعضی میتوانند از آن استفاده کنند.
لازم نیست در تمامی شبکه های اجتماعی بصورت همزمان فعال باشید و نتیجه مناسبی هم نگیرید.بلکه کافی است بدانید مخاطب شما در کجا حضور دارد و انرژی خود را صرفا برای همان شبکه اجتماعی بگذارید که نتیجه مناسب تری هم خواهد داشت.تویئیت کن

نکته : استفاده از هشتگ ها در تمامی شبکه های اجتماعی مرسوم و کاربردی است. سعی کنید برای پست های خود از هشتگ های مرتبط و پر سرچ استفاده کنید چون تعداد بسیار زیادی از کاربرها از طریق جستجو کردن هشتگ ها به مطالب شما میرسند.

اسپم کردن و استفاده از هشتگ های نامرتبط که صرفا برای افزایش بازدید مطالب استفاده شود بسیار غیر حرفه ای و در بلند مدت باعث سقوط جایگاه شما در شبکه های اجتماعی میشود.

استفاده از سئو برای افزایش بازدید سایت

در مورد سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو میتوان سالها صحبت کرد و یادگرفت، با مشاوره یک سئو کار با تجربه میتوانید از ابتدای مسیر تا سالهای زیادی بصورت ارگانیک از گوگل ورودی داشته باشید و هیچ هزینه ای هم برای آن پرداخت نکنید.

بسیاری از افراد سئو را بخاطر زمانبر بودن آن دوست ندارند و تمایل دارند در زمان بسیار کوتاهی رتبه یک گوگل را داشته باشند که در عمل ممکن نیست! این افراد به سراغ روشهای کلاه سیاه در سئو میروند و بعد از مدتی با یک سایت پنالتی شده که راهی برای نجاتش وجود ندارد مواجه میشوند.

هزینه و زمانی که برای سئو میگذارید یک سرمایه گذاری بلند مدت با سود بسیار عالی برای شماست و اصلا نباید در این مسیر دلسرد شوید و از روشهایی خلاف قوانین گوگل استفاده کنید.

یکی از روشهایی که هم در سئو سایت و هم در افزایش ترافیک سایت شما نقش دارد، انتشار رپورتاژ آگهی است که باعث ایجاد بک لینک قوی برای سایت شما میشود و افراد هم با کلیک روی این لینکها وارد سایت میشوند.

نکته: در دوره ساخت بک لینک با خیال راحت به صورت کامل به نکات ریز لینک سازی به خصوص رپورتاژ آگهی پرداخته شده است.

داشتن پلن محتوایی برای افزایش ترافیک سایت

گفتیم که محتوا مهم ترین چیز برای سایت است و بدون آن حرفی برای گفتن نخواهید داشت.برای محتوای سایت با مشاوره سئو کار میتوانید برنامه محتوایی داشته باشید تا بصورت منظم مطالب خود را منتشر کنید و روال مناسبی داشته باشید.

موارد زیر میتوانند در پلن محتوایی شما قرار داشته باشند:

 • اینفوگرافیک یا عکس نوشته ها
 • ویدئوهای آموزشی و معرفی محصول
 • پادکست
 • کتاب الکترونیکی
 • نظرات و تجربه مشتری به صورت واقعی
 • مقالات متنی

در تمامی مراحل انتخاب محتوا تا نوشتن و انتشار باید به نکات سئویی در کنار کیفیت مطالب دقت کنید.

نوشتن پست میهمان برای افزایش بازدید

بسیاری از سایتها به شما اجازه میدهند تا برای آنها مطلب بنویسید و بصورت رایگان منتشر کنید و در قبال تهیه رایگان محتوا میتوانید یک لینک به سایت خود بدهید.

این به شما کمک میکند تا مطالب مفید و کاربردی برای سایتهای مختلف تهیه کنید و از این طریق افراد زیادی را به سایت خود هدایت کنید.هرچه مطلب پست میهمان شما حرفه ای تر و تخصصی تر باشد، افراد بیشتری آن را مطالعه میکنند و ترافیک بیشتری هم برای سایت شما ایجاد میشود.

استفاده از سایتهای دیگر برای افزایش رایگان بازدید سایت

سایتهای بسیار زیادی وجود دارند که میتوانید از آنها برای خود لینک ایجاد کنید و به نوعی کاربر را به سایت خود هدایت کنید مانند :

 • سایتهای نیازمندی که اجازه درج آگهی رایگان به همراه لینک میدهند
 • بخش کامنت و نظرات سایتهایی که مطالبی در موضوع محصولات شما دارند
 • فعالیت مستمر در انجمن ها و درج لینک در پروفایل شما در آن انجمن

دقت کنید که فعالیت شما در این فضاها برای ایجاد لینک و جذب بازدید کننده نباید حالت اسپم و مزاحمت داشته باشد زیرا در بلند مدت نتیجه ای برای شما ندارد.

استفاده از ایمیل مارکتینگ برای افزایش بازدید سایت

ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی ترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی است که بعد از اینهمه سال هنوز کارآیی و اثرگذاری خود را دارد.میتوانید در سایت خود یک فرم ثبت نام در خبرنامه ایجاد کنید تا کاربرانی که تمایل دارند در آن عضو شوند.

با این بعد از مدتی یک بانک چند هزارتایی ایمیل در اختیار شماست که افراد با میل خودشان در آن ثبت نام کرده اند و میتوانید برای مناسبتهای مختلف به آنها ایمیل اطلاع رسانی ارسال کنید ولی باید مراقب باشید که هرگز افراد را اسپم نکنید و بیش از اندازه از ایمیل مارکتینگ استفاده نکنید.

برگزاری کمپین و مسابقه برای افزایش ترافیک سایت

برگزاری کمپین یکی از بهترین روشهای جذب بازدید کننده در زمان کوتاه است! میتوانید یک مسابقه با هر موضوعی که به محصول شما مرتبط است ایجاد کنید و از افراد به نوعی بخواهید که در آن شرکت کنند.

از طریق سایت و شبکه های اجتماعی خود اطلاع رسانی کنید که کمپین دارید و افراد به شرایطی میتوانند در آن شرکت کنند و برای جایزه هم میتوانید از محصولات خود استفاده کنید که هزینه ای برای شما نداشته باشد.

کمپین ها به دلیل اینکه کاربر را به شدت درگیر میکند در زمان بسیار کوتاهی ترافیک بالایی برای شما ایجاد میکند

استفاده از پوش نوتیفیکیشن برای ایجاد ترافیک

پوش نوتیفیکشن یک ابزار کاربری و سریع برای درگیر کردن مخاطب است و سرویس دهنده های مختلف ایرانی و خارجی هستند که بصورت رایگان سرویس پوش نوتیفیکیشن را در اختیار شما قرار میدهند.

وقتی که در سایت خود از سرویس پوش نوتیفیکیشن استفاده میکنید افراد به راحتی و با یک کلیک در آن عضو میشوند و شما هم میتوانید در زمان دلخواه به آنها پیام ارسال کنید که به صورت کاملا رایگان است.

پوش نوتیفیکشن چون بصورت آنی برای کاربر ارسال میشود میتواند ترافیک سریع و با کیفیت مطلوب برای سایت شما ایجاد کند ولی نیاز است که در استفاده از آن به حریم شخصی افراد احترام بگذارید و مزاحمت ایجاد نکنید.

نکته :در بخش ابزار وبمستر میتوانید چند سرویس دهنده رایگان ایرانی و خارجی پوش نوتیفیکیشن را مشاهده کنید.

استفاده از ربات برای افزایش بازدید

آخرین روشی که با آن میتوان ترافیک سایت را زیاد کرد، استفاده از رباتهای بازدید ساز و خرید ترافیک است که ترافیک جعلی و غیر انسانی برای سایت ایجاد میکند.استفاده از این نوع ترافیک را به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم زیرا این ترافیک فیک هیچ تاثیر مثبتی برای سایت شما ندارد و از طرفی باعث افت رتبه های سئویی شما میشود.

ترافیک جعلی و استفاده از ربات معمولا توسط سایتهایی استفاده میشود که به دنبال کاهش رتبه الکسا سایت خود هستند و میخواهند با رسیدن به رتبه های دو رقمی و سه رقمی الکسا برای سایت خود تبلیغ بگیرند و بصورت جعلی آمار و ارقامی به تبلیغ دهنده اعلام کنند.

 

اینها روشهای افزایش بازدید سایت بصورت رایگان بود که میتوانید با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنید.نکته بسیار مهم در استفاده از این روشها رعایت حریم شخصی مخاطبان و انجام ندادن رفتارهای غیر حرفه ای و اسپم است.

با اسپم کردن شاید در کوتاه مدت نتیجه بگیرید اما در طولانی مدت به وجهه برند خود صدمات جدی وارد میکنید و نمیتوانید در رقابت با بزرگان جایگاهی داشته باشید.اگر احساس میکنید این روشها برای شما سخت و غیر قابل اجرا است میتوانید با پرداخت هزینه و تبلیغ در گوگل ادوردز برای خود ترافیک هدفمند ایجاد کنید و افرادی را به سایت خود هدایت کنید که دقیقا به دنبال محصولات شما هستند.

اگر شما هم روشی برای ایجاد ترافیک برای سایت سراغ دارید لطفا در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.