یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
تاثیر سرعت سایت در سئو

افزایش سرعت سایت برای سئو

سرعت سایت یکی از فاکتور های سئو توسط موتور های جستجو است که امروزه اهمیت بسیاری پیدا کرده است.سرعت سایت ها به دو دسته تقسیم میشود .

  1. سرعت سایت برای رایانه های معمولی
  2. سرعت سایت بر روی گوشی های همراه و تبلت ها

اما چه راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت وجود دارد تا شما را به بهترین نتیجه برساند. در ادامه با من نیزراه باشید.

تاثیر افزایش سرعت سایت در سئو سایت

۱- استفاده از هاست محلی : شما در هر کشوری باشید میتوانید با خرید هاست از سرویس دهندگان محلی بیشترین سرعت بارگذاری را به کاربران هدیه کنید. در ایران اکثریت سایت ها در آلمان , هلند و بعد از آن در آمریکا و کانادا هاست میشوند. پس اگر سرعت سایت پایینی دارید میتوانید با تغییر هاست و خرید هاست وردپرس ایرانی و داخلی تا مقدار زیادی این مشکل را حل کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید زمانی هاست ایرانی بخرید که فقط کاربران ایرانی داشه باشید و خدمات خود را به ایرانیان داخل کشور ارائه کنید زیرا سرعت هاست های ایرانی در خارج از کشور پایین است

 

۲-کدنویسی استاندارد : سعی کنید از سیستم های مدیریت محتوی استاندارد مانند ووردپرس و جوملا استفاده کنید و اگر خودتان از صفر قصد برنامه نویسی دارید از فریم ورک های استاندارد استفاده کنید. نیزچنین در طراحی قالب ها از Java و Css بیش از حد استفاده نکنید.استفاده زیاد از فیلم و عکس و خصوصا فلش باعث کاهش چشمگیر سرعت سایت خواهد شد.

۳- کاهش حجم تصاویر و فیلم ها: سعی کنید برای مطالب تصاویری با اندازه کوچک و حجم کم استفاده کنید زیرا در آینده با زیاد شدن مطالب و تصاویر و مدیا های سایت سرعت سایت تا حد زیادی کم میشود و زمان زیادی برای بارگذاری آن طول میکشد.

 ۳-پلاگین های افزایش سرعت : یکی از بهترین افزونه ها برای ووردپرس  W3 Total Cache است  که با بهینه سازی صفحات سایت سرعت سایت شما را تا حد قابل توجهی افزایش میدهد.پلاگین های دیگری نیز با نیزین کارکرد وجود دارد اما هیچکدام به پای آن نمیرسد.

۴- استفاده از CDN : شرکتهای متعددی تکنولوژی CDN یا Content Delivery Network را ارائه میکنند که از معروف ترین آنها میتوان Cloudflare را نام برد که پنل رایگان نیز دارد و از دامنه های .ir نیز پشتیبانی میکند. این شرکت ها سرورهای مختلفی در کشورهای مختلف جهان دارند و با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از نزدیک ترین سرور سایت شما را برای او نمایش میدهند.یعنی نسخه ای از سایت شما بر روی تمامی سرورهای این شرکت وجود دارد و کاربر به هر سرور نزدیک تر باشد از نیزان سرور سایت شما را میبیند و این باعث کاهش چشمگیر سرعت سایت میشود.

برای رسیدن به بهترین سرعت ممکن و آشنایی با مفاهیم این دوره بصورت جامع می توانید به دوره افزایش سرعت سایت وردپرسی مراجعه کنید.

با انجام دادن این مراحل میتوانید تا بیش از ۸۰% سرعت سایت خود را افزایش دهید و این افزایش یعنی راحتی و رضایت بیشتر کاربران و هرچه کاربران از شما راضی تر باشند موتورهای جستجو رتبه بهتری به شما میدهند.

 

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.