یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
موارد مهم در لینک سازی برای سئو

باید ها و نبایدهای لینک سازی

لینک سازی یکی از مهم ترین بخش های سئو سایت است و یکی از معیارهایی است که موتور های جستجو از آن برای رتبه بندی سایت و امتیاز دادن به آن استفاده می کنند. اما لینک سازی برای خودش قواعد و اصولی دارد که باید توسط هر مدیر سایتی رعایت شود چون اگر اشتباهی صورت بگیرد نه تنها فایده ای برای سایت شما نداد بلکه باعث پنالتی شدن سایت نیز میشود و شما به عنوان شخصی که از سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید جریمه خواهید شد.در این مقاله باید ها و نباید های بک لینک بررسی میشود.

 چه مواردی باید در لینک سازی رعایت شود

هر چقدر میتوانم بک لینک بگیرم

این یک اشتباه بزرگ است که متاسفانه خیلی  از مدیران سایت ها مرتکب می شود در لینک سازی باید دقت کنید کیفیت بک لینک مهم است نه کمیت.اینکه شما ۱۰۰۰۰ لینک از سایتهای مختلف داشته باشید برای شما امتیاز محسوب نمی شود اما اگر فقط ۱۰ لینک از سایتهای رتبه بالا  و قوی داشته باشید تاثیر فراوانی بر رتبه سایت شما نیز خواهد داشت.

لینکهایی که از سایتهای غیر مفید و بدون مطلب و رده پایین برای شما ایجاد شود به جز ضرر هیچ چیزی برای شما نخواهد داشت.

چرخاندن مطالب صحیح نیست

گاهی اوقات یک مدیر چند سایت مختلف دارد و یک مقاله را فقط با تغییر دادن چند کلمه در چند سایت مختلف منتشر می کند و از آنها برای خود لینک می گیرد.حال آنکه تمامی مقالات یک مطلب و یک موضوع هستند.این لینک ها تاثیری در رتبه سایت شما ندارند و باعث پس رفت سایت شما در صفحه نتایج میشوند.

از پست میهمان درست استفاده  کنید

خیلی ها از انتشار پست میهمان برای گرفتن یک لینک رایگان برای خود استفاده می کنند اما این تکنیک لینک سازی وقتی موثر است که مطلب شما در سایتی مرتبط و هم موضوع با سایت اصلی خودتان منتشر شود. برای مثال در یک سایت مربوط به پزشکی نباید پست میهمان برای وکالت گذاشت.

وقتی می خواهید در یک سایت پست میهمان بگذارید دقت کنید اولا آن سایت با شما هم موضوع باشد و دوما آن  سایت خودش رتبه و جایگاه خوبی در نتایج داشته باشد.

 

خرید لینک اشتباه بزرگی است

این تکنیک لینک سازی در حال منسوخ شدن است زیرا موتور جستجو اهمیتی به آن نمی دهد. شما به سایتی پول می دهید تا به  شما برای مدت یک ماه لینک بدهد و تبلیغ شما در بخش لینکدونی سایت قرار می گیرد و در تمامی صفحات سایت مورد نظر تکرار می شود.

به این نوع از لینکها در اصلاح Site-Wide گفته می شود که اثرگذاری بسیار کمی در سئو دارد و حتی در مواردی تاثیر معکوس میگذراد. به همیین دلیل بسیاری از سایتها که پکیج بک لینک با قیمت های آنچنانی به فروش میرسانند در عمل هیچ تغییری در سایت شما ایجاد نمی کنند و فقط وقت و پول شما هدر رفته است. مناسب ترین نوع لینک که می توانید برای آن هزینه کنید فقط انشار رپورتاژ آگهی از سایتهای معروف است.

اینها باید ها و نباید های لینک سازی و اثرات مفید و خرب آنها در رتبه سایت شما بود.پس مشاهده می کنید اگر می خواهید یک سایت موفق داشته باشید باید خیلی از نکات ریز و به ظاهر کوچک را رعایت کنید که شاید کم اهمیت به نظر برسند اما مهم ترین نقش ها را در رتبه بندی سایت شما ایفا میکنند.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.