یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
روشهای سئو کلاه سیاه

معرفی تکنیک های سئو کلاه سیاه Blackhat

در بازار پر رقابت کسب نتایج برتر در نتایج گوگل اکثریت افراد دوست  دارند در کوتاه ترین زمان ممکن در صفحه اول گوگل باشند.یک سایت تازه تاسیس برای اینکه به صدر نتایج برسد به تلاش و بسیار زیادی نیاز دارد.
ساعت ها باید وقت برای انتشار مطالب و اصول سئو داخلی سایت و سئو خارجی کنید و همین روال باید ماه ها ادامه پیدا کند تا کم کم توسط گوگل به عنوان یک سایت ارزشمند شناخته شوید و در نتایج دیده شوید.

افرادی که می خواهند بدون زحمت راه صد ساله را یک شبه طی کنند در فضای اینترنت نیز به دنبال روشهای دور زدن گوگل هستند که به آن سئو کلاه سیاه  یا Blackhat Seo می گویند.

قبلا خواندید که سئو به بخشهای کلاه سفید و کلاه سیاه تقسیم میشود که سئو کلاه سیاه به معنی دور زدن قوانین گوگل برای کسب نتایج سریع  در کوتاه ترین زمان ممکن است.ممکن است خیلی سایت ها با استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه نتایج خوبی در گوگل کسب  کنند اما خیلی زود شناسایی می شوند و به طور کامل از نتایج گوگل  حذف خواهند شد.

افرادی که از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند صرفا به فکر ساختن سایتی برای گوگل هستند نه سایتی که برای کاربران مفید باشد.این  افراد فقط سعی می کنند با روشهای مختلف از هر راهی که ممکن باشد بازدید کننده را وارد سایت کنند اما هیچ حرف جدید و مطلبی برای انتقال به کاربر ندارند.و به همین دلیل نرخ پرش یا Bounce Rate  بالایی دارند.آپدیت جدید الگوریتم های گوگل تمرکز بالایی برای مبارزه با سایت های بی ارزش و سئو کارهای کلاه سیاه دارد. در این مقاله با چند روش رایج در سئو کلاه سیاه آشنا خواهید شد.

مهم ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه را بشناسید

روش Keyword Stuffing

یعنی صفحات سایت را با کلمات کلیدی پر کردن.در این روش یک یا چند صفحه در سایت ساخته میشود که پر شده از کلمات کلیدی مربوط و نامربوط به موضوع سایت که باعث میشود گوگل فکر کند که آن سایت مربوط به آن کلمه کلیدی میشود.خیلی از این کلمات کلیدی در صفحات سایت مخفی می شوند که توسط کاربر قابل دیدن نیستند اما توسط موتور جستجو اسکن می شوند.این روش تجربه کاربری بدی ایجاد می کند و خیلی زود هم توسط گوگل شناسایی می شود

 روش Cloaking

تکنیکی است که با استفاده از آن مطالبی که به کاربر نمایش داده می شود با مطالبی که موتور جستجو در سایت شما می بیند متفاوت است. یعنی شما یک مطلب منتشر می کنید اما از عنوان ها و کلمات کلیدی برای آن استفاده می کنید که ربطی به مطلب شما ندارد. این روش در سایتهای ایرانی که فقط برای کسب درآمد از پاپ آپ و تبلیغات ساخته می شوند استفاده فراوانی دارد که حتما برای شما نیز پیش آمده وقتی بدنبال موضوعی هستید در صفحه گوگل سایتی را میبینید که کلمه کلیدی مورد نظر شما در آن وجود دارد اما وقتی روی لینک کلیک میکنید و وارد سایت میشوید میبینید که اصلا مطلب شما وجود ندارد و فقط یک سری تبلیغات و مطالب بی ربط پیش روی شماست.

روش Link Farms

یعنی مجموعه ای از سایتها و وبلاگها ساخته شوند برای بالابردن اعتبار یک سایت و افزایش رنکینگ آن. در این روش صدها وبلاگ و سایت ساخته می شود که نیزه آنها به یک سایت لینک می دهند.این کار در افزایش ترافیک سایت تاثیر چندانی ندارد.اما باعث می شود گوگل فکر کند چون صدها سایت به یک سایت مقصد لینک داده اند.پس حتما سایت مقصد معتبر و کاربردی است.به نوعی لینک سازی انجام میشود. اما این تکنیک سئو کلاه سیاه نیز ماندگاری چندانی ندارد و خیلی زود سایت اصلی با پنالتی مواجه می شود.

روش Link Buying and Link Exchange Programs

سایت هایی وجود دارند که رنک خوبی دارند و در مقابل پرداخت مبلغی حاضر می شوند لینک شما  را در سایت خود قرار دهند و یا سایتهایی هستند که در مقابل قرار دادن لینکشان در سایت شما. حاضر می شوند لینک شما را در سایت خود قرار دهند که هر دو این روش ها منسوخ شده است و دیگر کارآیی نخواهد داشت.بلکه شما را بیشتر با خطر پنالتی مواجه می کند. چون این روش لینک سازی از طرف گوگل مردود شده است.

روش Article Spinning

یعنی یک مقاله از قبل منتشر شده را مجددا با تغییر چند کلمه و عنوان در سایت خود و دیگر سایتها منتشر کنند.و از آن فقط برای جذب بازدید و به نوعی گول زدن موتور جستجو استفاده  می شود. این کار باعث می شود ارزش مقاله اصلی نیز کاسته شود و آن مقاله اصلی نیز ندیده گرفته شود.

روش Doorway Pages

یعنی صفحات اسپم و یدون محتوی که فقط سعی میکند کاربر را جذب کند و بعد او را به سایت مقصد هدایت کند.این  سایت ها شدیدا ایندکس گوگل را اسپم میکند و معمولا  برای هر موتور جستجو یکی از این صفحات ساخته می شود چون هر کدام از موتور های جستجو الگوریتم های خاصی دارند و در عمل هر کدام از این صفحات برای یک موتور جستجوی خاص بهینه سازی می شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.

روش Comment Spamming

که بسیار پرطرفدار است یعنی در هزاران سایت بی ارزش و بدون رنک در قسمت کامنت لینک سایت خود را قرار دهیم. بدون اینکه آن مطلب اصلا مربوط به  سایت ما باشد. این بک لینک های معمولا توسط نرم افزار در زمان بسیار کوتاه ساخته می شود.

اینها بخشی ازتکنیک های سئو کلاه سیاه هستند که بسیار پر طرفدار هستند و توسط بسیاری از سایتهای بی ارزش استفاده می شود. سایتی که حرفی برای گفتن داشته باشد و با برنامه ریزی ایجاد شده باشد هرگز نیازی به استفاده از این تکنیک ها  ندارد چون سایت های مفید و کاربردی ارزش خود را در نتایج جست و  جو خیلی زود پیدا می کنند.این سایت ها بیشتر وقت خود را برای یافتن مطالب جدید و نوشتن مقالات مفید و کاربردی برای کاربران صرف می کنند و جنبه مالی سایت چندان برای آنها داری اهمیت نیست ولی در مقابل آنها  فقط افرادی به دنبال سئو کلاه سیاه هستند که هدفشان کسب درآمد است و هیچ برنامه ای برای کاربران ورودی سایت ندارند.

طبیعتا این افراد برای کاربر اهمیت قائل نیستند و فقط میل دارند کاربر وارد سایت آنها شود تا بتوانند سود بیشتری کسب کنند.پس اگر به دنبال موفقیت طولانی مدت هستید هرگز از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده نکنید.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.