یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
آموزش ساخت پروفایل در لینکداین

مقدمات ایجاد پروفایل در لینکداین

برای استفاده درست از لینکداین Linkedin و جذب بیشترین مخاطبین نیاز به رعایت اصول ابتدایی خاصی دارید.زیرا هرچه در لینکداین پروفایل قوی تر و بزرگتری داشته باشید موفق تر خواهید شد.این باعث میشود تا شما از میان میلیونها کاربر فعال حرفه ای تر جلوه کنید و به نوعی توی چشم باشید.این شبکه اجتماعی یکی از مهم ترین کانالهای بازاریابی دیجیتال برای محصولات B2B است

بر طبق آمار رسمی لینکداین کاربرانی با پروفایل کامل و حرفه ای حدود ۴۰% مراجعه و موفقیت بیشتری دارند

 

راهنمای ساخت پروفایل مناسب در لینکدین

۱-پروفایل خود را کامل بسازید.

وقتی در لینکداین ثبت نام کردید پروفایل خود را نیمه کاره رها نکنید و

 1. تمام سوابق شغلی و تحصیلی
 2. دوره های فنی و حرفه ای
 3. سمینار ها و همایش ها
 4. افتخارات و جوایز اخذ شده
 5. دوره های داوطلبانه
 6. اطلاعات تماس مجازی و حقیقی
 7. آدرس سایت شخصی یا شبکه اجتماعی

و هر چیزی که دارید را در پروفایل خود ثبت کنید.اگر کتاب ومقاله ای منتشر کرده اید حتما با جزییات و تاریخ و نام ناشر در پروفایلتان ثبت کنید.پروفایل لینکداین شما مانند یک رزومه کاری است پس بهتر است از سیر تا پیاز را در مورد خودتان بنویسید.

۲-شبکه لینکداین خود را گسترش دهید

وقتی پروفایل لینکداین خود را کامل کردید میتوانید با روش های زیر شبکه دوستان و دنبال کنندگان خود را گسترش دهید.

 • – از طریق وارد کردن مخاطبان ایمیل میتوانید با افرادی که از طریق ایمیل با شما ارتباط دارند و در لینکداین هم پروفایل دارند آشنا شوید.
 • – از طریق جستجوی لینکداین بر اساس کشور , دانشگاه , شرکت  و حتی ضمینه تخصصی افرادی را که میشناسید را به لیست خود اضافه کنید.
 • – با عضویت در گروه ها و آشنا شدن با افرادی که همکار و هم تخصص شما هستند.
 • – از طریق لیست افرادی که خود لینکداین هر روز به شمامعرفی میکند و ممکن است آنها را بشناسید.

به طور کلی باید با دیگران تعامل داشته باشید و هر روز تعدادی را به لیست دوستان خود اضافه کنید و کم کم شبکه خود را گسترش دهیید. فراموش نکنید هرچه شبکه گسترده تری داشته باشید در نتیجه مخاطبان بیشتری به کالا و خدمات شما دسترسی خواهند داشت.

۳-سرویس های خود را معرفی کنید.

یکی از راه هایی که میتواند پروفایل لینکداین شما را حرفه ای تر کند داشتن توصیه نامه Recommend است. سعی کنید دوستان خود را Recommend کنید و از آنها بخواهید که شما را بر انجام دادن کار و داشتن تخصص خاصی توصیه کنند.از قسمت slideshare کالا و خدمات خود را معرفی کنید و سعی کنید پروفایل پویا داشته باشید تا وقتی شخصی به شما مراجعه میکند نظرش جلب شود.

رعایت این سه اصل ساده اما ضروری به شما در ایجاد یک پروفایل حرفه ای لینکداین کمک خواهد کرد.در مقاله ۱۰ نکته طلایی برای لینکداین هم میتوانید اطلاعات جامع تری در مورد بهبود پروفایل خود مطالعه کنید.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.