یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
چطور از پنالتی گوگل دور بمانیم

چطور از پنالتی گوگل دور بمانیم

پنالتی گوگل بدترین بلایی است که ممکن است برای یک سایت اتفاق بیافتد و خسارات بسیار سنگینی به اعتبار و رتبه یک سایت خواهد زد.پنالتی گوگل یعنی به دلیل نادیده گرفتن قوانین الگوریتم های گوگل از طرف مدیر سایت و عمکرد غیر متعارف توسط گوگل جریمه میشود و سایت شما از لیست نتایج حذف خواهد شد.پنالتی شدن ممکن است باعث افت رتبه تنها یک صفحه از سایت شما شود یا بصورت کلی تمامی صفحات سایت را تحت تاثیر قرار دهد.

این کابوس یک وب مستر است. عملیات ریکاوری یک سایت از پنالتی گوگل بسیار زمانبر و سخت است و حتی گاهی اصلا ممکن نباشد سایت خود را به جایگاه قبل از پنالتی شدن برگردانید.

قبلا تکنیک های سئوکارهای کلاه سفید و کلاه  سیاه را  شرح دادم و باید بدانید ۸۰% از پنالتی ها به دلیل استفاده از تکنیک های کلاه سیاه برای رسیدن به نتیجه سریع و به نوعی دور زدن الگوریتم های گوگل است.

 برای جلوگیری از پنالتی گوگل چه باید کرد

نگاهتان به پیام های سرچ کنسول گوگل باشد

اگر سایت تان را در سرچ کنسول گوگل  ثبت نکرده اید هرچه سریعتر این کار را انجام دهید تا بتوانید به بررسی عمیقتر سایت خوب بپردازید و با لینکهای ورودی و جستجوهایی که کاربر را به سایت شما هدایت میکند آشنا شوید . همچنین اگر خطایی در سایت شما بوجود بیاید و در خطر پنالتی گوگل قرار بگیرید با ایمیل به شما اعلام میکند تا برای رفع آن اقدام کنید.

بیشترین علت پنالتی شدن سایت ها عجله زیاد مدیران آن سایت برای رسیدن به صدر نتایج جستجو در کوتاه ترین زمان ممکن است.

 

از سایتهای سیاه دوری کنید

هرگز برای ساخت چند بک لینک به سایتهای اسپم و بی ارزش مراجعه نکنید.الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر هستند و بزرگترین علت این تغییرات مبارزه با سایتهای بی مصرف و اسپم و نمایش بهترین نتیجه در جستجو به کاربر است.اگر سایت به روز دارید با محتوی کاربر پسند پس نیازی نیست برای معرفی خود به خرید لینک و سایتهای اسپم روی بیاورید. کمی صبر کنید به مرور زمان ارزش کار شما نمایان  خواهد شد و مخاطبان شما را پیدا می کنند.

در نمایش تبلیغات محتاط باشید

اگر نمی خواهید مورد پنالتی گوگل باشید سایت خود را به یک تبلیغات نامه تبدیل نکنید.چیزی که امروزه در بین سایتهای ایرانی بسیار فراگیر شده  است حتی در میان سایتهای معروف و پر بازدید. وقتی برای خواندن مطلبی وارد آن سایت میشوید انقدر تبلیغات بنر و متنی و حتی پاپ آپ به سراغ شما میآید که از خواندن آن مطلب پشیمان می شوید.سعی کنید تعداد معقولی تبلیغ در قسمت کناری سایت یا در زیر مطالب قرار دهید تا کاربر در سایت شما آزار نبیند.

هرگز کاری نکنید بازدید کننده در سایت شما اذیت شود زیرا گوگل طرفدار پر و پا قرص کاربران است پس اگر ببیند سایت شما کاربران را آزار میدهد نتیجه آن پنالتی شدن است.

 

بیشتر از همه به کیفیت فکر کنید

به جای اینکه فکر کنید چطور می توانید یک ماهه از صفر به صفحه اول نتایج برسید باید به این فکر کنید که مطالب شما چقدر با کیفیت و مفید هستند. تمرکز خود را بر روی نوشتن مطالب مفید و کاربردی بگذارید و کاری کنید وقتی کاربر وارد سایت شما شد دوست نداشته باشد سایت شما را ترک کند. هفته ای چند بار مطلبی جدید منتشر کنید. اینها باعث میشود توسط گوگل دیده شوید و مطمعن باشید پاداش کار شما محفوظ است.فقط کمی زمان میبرد.

بیشتر مراقب لینک ها باشید

همیشه سایت هایی که از آنها بک لینک می گیرید را کنترل کنید و همچنین سایت هایی که به آنها لینک داده اید.اگر می بینید هر کدام از آنها دچار افت کیفیت شده اند یا مسیر اشتباه را در پیش گرفته اند سریعا لینک آنها را از سایت خودتان حذف کنید و یا از آنها بخواهید لینک به سایت شما را حذف کنند.این یکی از خطرات اصلی پنالتی گوگل است. وقتی گوگل یک سایت را جریمه میکند به دنبال همدستان  آن سایت به ظاهر مجرم می گردد و به نظر گوگل چون شما از آن سایت اسپم لینک گرفته اید یا به او لینک داده اید پس در جرم او شریک هستید و به نوعی همکار او هستید و شما هم باید جریمه شوید.

در این مورد مقاله بایدها و نبایدهای لینک سازی را مطالعه کنید

پنالتی گوگل کابوس بسیاری از وب مسترها است و برای رسیدن به موفقیت و حضور در صدر نتایج برای مدت طولانی باید از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنید و نگران گذشت زمان نباشید. این پروسه زمانبر است اما با تلاش فراوان و داشتن سایتی مفید حتما به موفقیت خواهید رسید.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.