یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید

چطور برای مطالب سایت ایده پیدا کنیم

اگر شما نیز وبلاگ نویس هستید و در یک یا چند سایت مختلف مطلب منتشر می کنید، احتمالا برخی مواقع به یکی از سوالات زیر برخورده اید:

  • چگونه می توان هر روز ایده های جدید برای نوشتن مطالب پیدا کرد؟
  • از چه منابعی می توان ایده های جدیدی یافت؟
  • هنگامی که دیگر فکرتان یاری نمی کند، چگونه می توان ایده های جدید پیدا کرد؟

اینگونه سوالات برای یک وبلاگ نویس بسیار عادی است، زیرا شما در هر زمینه تخصصی که مطلب بنویسید پس از مدتی مطالب شما به پایان خواهد رسید و از آن به بعد می بایست ایده های جدیدی برای نوشتن پیدا کنید، برای این کار باید از منابعی کمک بگیرید که در پیدا کردن ایده های جدید به شما کمک کنند. در این مقاله ۵ روش پر کاربرد برای یافتن ایده های جدید برای نوشتن مطالب به شما معرفی خواهد شد.

از گوگل کمک بگیرید

همه ما می دانیم که امروزه سایت گوگل به عنوان بهترین منبع برای کسب اطلاعات به حساب می آید، بنابراین چرا از این منبع بزرگ برای یافتن ایده های جدید برای نوشتن مطالب استفاده نکنیم؟! برای این کار می توانید در آن جست و جو کنید و قطعا از این طریق به نتیجه خواهید رسید. کافی است وارد سایت گوگل شده و در قسمت جست و جو یک یا چند کلمه در زمینه تخصصی خود بنویسید، با یک بار فشردن کلید فاصله خواهید دید گوگل چندین ایده برای نوشتن یک مطلب به شما پیشنهاد می کند. تصویر زیر این موضوع را برای شما روشن تر می کند.

پیشنهاد گوگل برای تولید محتوا

این همان سرویس پیش بینی گوگل می باشد که همزمان با تایپ شما موضوعات مشابه را به شما نشان می دهد که هر کدام از آنها می تواند ایده ای برای وبلاگ نویسی باشد.

از مشاهده ویدئو ایده بگیرید

در این روش شما می توانید با مراجعه به سایت های اشتراک گذاری ویدئو مانند یوتیوب، آپارات و … و تماشای ویدئوهای مرتبط با موضوع سایت و تخصص خودتان ایده های جدیدی برای نوشتن پیدا کنید. هنگامی که شما ویدئویی را تماشا می کنید، در آن لحظه ذهنتان درگیر آن موضوع شده و با گوش کردن به مباحث مطرح شده در آن چندین ایده جدید در ذهن شما شکل می گیرد که می توانید در مورد آن ها مطلب بنویسید. حتی می توانید پس از مشاهده یک فایل ویدئویی محتویات آن را تایپ کرده و با افزودن یک سری اطلاعات دیگر در نهایت یک مقاله خوب و ارزشمند منتشر کنید.

 از سایت های رقیب کمک بگیرید

درمورد هر موضوعی که مطلب می نویسید، قطعا سایت های رقیبی وجود دارند که در حوزه تخصصی شما فعالیت می کنند، بنابراین می توانید مطالب آنها را مطالعه کنید و چنانچه ناقص بودند یا شما موارد بیشتری برای گفتن در آن موضوع دارید، یک مطلب جدید در سایت خود منتشر کنید. همچنین بیشتر سایت های بزرگ در بخش کامنت ها تعداد زیادی پیام بی پاسخ دارند، چون مدیر سایت وقت نمیکند به تمامی کامنت ها جواب دهد. اغلب این کامنت ها سوالاتی هستند که کاربران پس از خواندن مطالب میپرسند و شما می توانید از این کامنت ها به بهترین نحو استفاده کنید. تک تک این  کامنت ها و سوالاتی که توسط کاربران پرسیده  شده می تواند یک ایده جدید برای نوشتن باشند. همچنین با پاسخ دادن به سوالات کاربران آن سایت ها می توانید به افزایش بازدید سایت خود نیز کمک کنید.

از نظرات کاربران سایت استفاده کنید

اگر سایت شما خوانندگان ثابتی دارد که مرتبا مطالب شما را دنبال می کنند، می توانید از آن ها برای پیدا کردن ایده های جدید کمک بگیرید. با کاربران سایت خود تعامل داشته باشید و از آنها بپرسید دوست دارند بیشتر در مورد چه موضوعاتی مطالعه کنند. می توانید از صفحات خود در شبکه های اجتماعی نیز استفاده کرده و ببینید کاربران سایت شما بیشتر پیگیر چه مطالبی هستند. همچنین با خواندن کامنت ها نیز می توانید هدف کاربران از ورود به سایت شما خود را دریابید.

در بحث ها مشارکت داشته باشید:

انجمن ها و گروه های مختلفی در شبکه های اجتماعی وجود دارد که می توانید در آن ها عضو شوید. یکی از بهترین آن ها سایت لینکداین است که گروه های تخصصی فراوانی با اعضای فعال از سراسر دنیا در آن حضور دارند. در این گروه ها مطالب بسیاری به اشتراک گذاشته می شود که هر کدام از آن ها می تواند ایده ای برای وبلاگ نویسی باشد.

با استفاده از این پنج روش می توانید در مواقعی که دیگر هیچ ایده ای برای نوشتن ندارید، ایده های جدیدی برای وبلاگ نویسی پیدا کرده و بتوانید مطالب جدیدی در سایت خود منتشر کنید. می توانید اطمینان داشته باشید که با استفاده از این روش ها همیشه مطلب برای نوشتن خواهید داشت.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.