یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
چرا باید از سرویس های گوگل استفاده کنیم

کسب و کار شما بدون خدمات گوگل ناقص است

امروزه گوگل بزرگترین موتور جستجوی اینترنت است و خدمات گوگل پاسخگوی نیاز میلیونها کاربر از سراسر جهان شده  است.آیا تابحال به این موضوع فکر کرده اید که بدون استفاده از خدمات گوگل کسب و کار آنلاین شما چه سرنوشتی داشت؟ و اینکه اصلا میتوان اینترنتی بود و گوگلی نبود. مطمعنا پاسخ بیش از ۹۹% افراد منفی است.

مهم ترین سرویس های گوگل برای وبمسترها

سرویس جستجوی گوگل

امروزه بین ۶۵-۷۰% از کل جستجوهای انجام شده در اینترنت توسط سایت گوگل انجام می شود و برای بسیاری از سایت ها دستیابی به این حجم عظیم کاربران بزرگترین هدف است.پس سعی می کنند با بکارگیری تکنیک های سئو به صفحه اول نتایج جست وجو دست پیدا کنند.و هزینه های سنگینی برای  این کار انجام می دهند.

سرویس گوگل آنالیتیک Analytics

که توسط بسیاری از وب مستر ها استفاده میشود و  دقیق ترین آمار از بازدید کنندگان سایت و رفتار آنها در سایت به شما  ارائه میکند.که میتوان با توجه به آنها هدفگذاری کرد و برای آینده سایت تصمیم گرفت.

سرویس گوگل سرچ کنسول Search Console

که باز برای صاحبان سایت ها کاربرد دارد و از طریق آن میتوانند نقشه سایت خود را در گوگل ثبت کنند و اگر خطا و مشکلی در سایت شان وجود دارد متوجه آن شوندو اطلاعاتی از جمله ویروسی شدن سایت, اسپم شدن سایت, پنالتی شدن سایت و …. در صورت وقوع به اطلاع مدیر سایت خواهد رسید.

سرویس یوتیوب

این سایت بزرگترین موتور جستجو بعد از گوگل است و میلیونها کاربر دارد و با ویدئو هایی که توسط مردم به اشتراک گذاری می شود توانسته بزرگترین سرویس اشتراک ویدئو در دنیا است.بسیاری از سایت ها برای معرفی خود از این سایت استفاده می کنند

ابزار یافتن کلمه کلیدی Keyword Planner

از این ابزار که بخشی از پلتفورم گوگل ادز است برای یافتن بهترین کلمات کلیدی برای سایت استفاده میشود و برای هر کلمه کلیدی آمار جامعی از تعداد جستجو و مناطق جغرافیایی جستجو نمایش داده می شود که به مدیران سایت کمک می کند عنوان مناسب و کلیک خوری برای سایت و مطالب خود پیدا کنند.

سرویس گوگل ترند Trend

این ابزار جستجوهای فعال گوگل در یک منطقه جغرافیای خاص را نمایش می دهد. برای مثال شما می توانید متوجه شوید در ماه شهریور در کشور ایران کدام کلمات بیشتر از همه مورد جستجو قرار گرفته و در طول تاریخ این روند جستجو چگونه تغییر کرده است.

سرویس گوگل مپ

یا همان سرویس نقشه گوگل که کاملترین سرویس نقشه آنلاین است.به راحتی میتوانید آدرس و مکان  مورد نظر خودتان را در هر کشوری پیدا کنید و میلیونها کسب و کار موقعیت و جزییات خود را بر روی آن ثبت کرده اند.

سرویس تبلیغات در گوگل ادز

سیستم تبلیغاتی هوشمند گوگل است که کاربران فراوانی دارد و با توجه جست وجوی کاربر تبلیغات مرتبط با آن را نمایش می دهد و باعث می شود کاربر بهتر به نتیجه دلخواه خودش برسد و سایتها نیز به مشتریان هدفمند دست پیدا کنند.

سرویس مترجم گوگل

کمتر کسی است که از این سرویس استفاده نکرده باشد.تقریبا تمامی زبانهای زنده دنیا را به  نیز ترجمه می کند و قابلیت ترجمه لغت و جمله را دارد.هرچند ترجمه ماشینی چندان جالب نیست اما در مواقع ضروری حلال مشکل است و حتی بسیاری از سایت ها از این سرویس برای ترجمه سایت خود به سایر زبانها استفاده می کنند.

سیستم عامل اندروید

بیش از ۶۵% از تلفن های هوشمند از این  سیستم عامل استفاده می کنند و حتی انقدر فراگیر شده که بر روی تلویزیون ها و ساعت های هوشمند نصب شده است و کمتر کسی است اطلاعاتی در مورد آن نداشته باشد.

سرویس Hangout

که نوعی ابزار ارتباط است و کمک میکند که کاربران جیمیل و گوگل پلاس بتوانند راحت تر با هم به صورت نوشتاری , صوتی و حتی ارتباط تصویری در ارتباط باشند وبه نوعی جایگزینی برای سرویس هایی نظیر skype شده است.

سرویس محبوب جیمیل Gmail

پر کاربرد ترین سرویس ایمیل و جزء پربازدیدترین خدمات گوگل با بینهایت حجم و رابط کاربری سریع و آسان.بسیاری از افراد حتی آن  را به سرویس ایمیل شرکت خود ترجیح میدهند. هرچند تعداد زیادی سعی کردند جای آن را بگیرند اما در عمل موفق نشدند.

سرویس گوگل درایو

یکی دیگر از خدمات گوگل به کاربران که یک فضای ذخیره سازی آنلاین در اختیار شما قرار میدهد که می توانید فایل ها و اسناد مورد نیاز خود را همیشه همراه داشته باشید و حتی می توانید پیوست هایی که به ایمیل شما ارسال میشود را مستقیما در درایو گوگل ذخیره کنید

در دوره آموزشی تهیه بک آپ از وردپرس توصیح دادم که چطور از گوگل درایو برای نگه داری فایلهای بک آپ سایت خود استفاده کنید.

اینها بخشی از خدمات گوگل بود که بسیاری  از صاحبان کسب وکار از آن استفاده میکنند.و نکته جالب اینجاست چون تمامی این خدمات توسط یک شرکت مادر ارائه میشود پس بیشترین نیزاهنگی ونیزخوانی را بانیز دارند .پس عملا در دنیای اینترنت زندگی بدون خدمات گوگل ممکن نیست.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.