یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
راهکارهای موفقیت در لینکدین

۱۰ نکته طلایی که باید در لینکدین رعایت کنید

LinkedIn یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی است و امروزه بیش از۸۰۰ میلیون کاربر دارد و حتما بسیاری ازشما هم درآن عضو هستید. بسیاری از کاربران در LinkedIn عضو هستند اما نمی دانند چطور یک پروفایل حرفه ای داشته باشند.اگر شما بتوانید یک پروفایل خوب داشته باشید در نتیجه افراد بیشتری به سمت شما جذب میشوند و شما را در رسیدن به هدف تان یاری میکنند. حال هدف شما پیدا کردن شغل جدید باشد یا معرفی کالا و خدمات.

 نکاتی برای داشتن پروفایل لینکدین بی نقص

۱-استفاده از تصویر مناسب.

این نکته خیلی ساده اما مهم است. بسیاری از کاربران LinkedIn تصویر برای پروفایل خود قرار نمی دهند و یا تصاویر نامربوط مانند تصویر مناظر و … قرار میدهند.بهتر است از یک تصویر پرسنلی که فقط صورت در آن واضح معلوم باشد استفاده کنید

۲-درج کامل اطلاعات تماس

اگر شما در شرکتی کار میکنید یا سایت شخصی دارید بهتر است آدرس سایت و اطلاعات تماس تکمیلی مانند ایمیل یا حتی شماره تماس را در پروفایلتان ثبت کنید.

۳-Recommendation توصیه نامه

این یکی از قسمت های مهم پروفایل شماست.میتوانید از شبکه دوستان لینکدین بخواهید شما رو recommend کنند یعنی شما رو به انجام کار یا پروژه موفقی در گذشته توصیه کنند تا سایر بازدید کنندگان از تخصص شما با خبر بشوند.

۴-فعال باشید

در LinkedIn باید فعال باشید. سعی کنید مطالب آموزشی و ارزشمند ارسال کنید و پروفایل خود را آپدیت نگه دارید . و فراموش نکنید LinkedIn با فیسبوک متفاوت است پس باید در انتخاب مطالب و ارسال آنها دقت کنید.

۵-تخصص های خود را ثبت کنید

سعی کنید تمامی توانمندی های خود را در LinkedIn ثبت کنید.وقتی سایت کاربران پروفایل شما را مطالعه کنند بهتر با شما آشنا میشوند. خصوصا اگر برای پیدا کردن شغل جدید از لینکداین استفاده میکنید.

۶-ثبت گزارش عملکرد را فراموش نکنید

اگر پروژه موفقی داشته اید و یا در تخصص خود به دستاوردی رسیده اید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و سعی کنید هر چند ماه یک بار این کار را تکرار کنید.

۷-مطلب تخصصی انتشار دهید

بسیاری از کاربران LinkedIn از تخصص و تجربه شما با خبر نیستند.پس بیایید تجارب خود را با همه قسمت کنید. با انتشار یک مطلب تخصصی و یک مقاله .

۸- از Slideshare استفاده کنید

این یک امکان عالی از لینکداین است مخصوصا برای شرکت ها و ارائه کنندگان خدمات تا بهتر خودشوان رو معرفی کنند.

۹-گروه های تخصصی ایجاد کنید

با ایجاد یک گروه در ضمینه تخصصی شغلی خودتان میتوانید هم تجربات رو با دیگران تقسیم کنید و هم دوستان جدیدی پیدا کنید و با سایر همکاران و متخصصان آشنا شوید.

۱۰- در گروه ها شرکت کنید

سعی کنید در ۱۰ تا ۱۵ گروه عضو شوید و در بحث های عمومی شرکت کنید, تخصص خود را معرفی کنید و نظر دیگران به سمت خود جلب کنید.

 

در مقاله گسترش کسب و کار با لینکداین میتوانید مطالب تکمیلی را مطالعه کنید.LinkedIn یک شبکه حرفه ای است. پس برای موفقیت در آن باید حرفه ای باشید و حرفه ای عمل کنید.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.