یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
نکاتی برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

۶ نکته برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ

امروزه  تقریبا تمامی سایتها بخشی به  نام خبرنامه دارند و هنگامی که کاربر به سایت آنها مراجعه می کند به نحوی سعی می کنند نام و ایمیل کاربر را از او بگیرند تا بعدا بتوانند برای او ایمیل تبلیغاتی ارسال کنند و کالا یا خدمات خود را به کاربر معرفی کنند. یکی از کاربردهای ایمیل مارکتینگ در سئو مناسبتی است یعنی در مناسبتهای  خاصی که در طول سال اتفاق میافتد مانند : روز مادر , ولنتاین و …  کالای خاصی را به کاربر معرفی کنیم یا کد تخفیفی برای  او بفرستیم. بسیاری از وب مستر ها از ایمیل مارکتینگ برای ارسال دوره های مختلف آموزشی به کاربر و در نهایت تشویق کاربر به منظور خرید یک مجموعه آموزشی استفاده میکنند.دقت داشته باشید که بازاریابی ایمیلی یکی از مهم ترین ابزارهای مورد استفاده در دیجیتال مارکتینگ است و نرخ بازدهی بسیار خوبی دارد.

در یک کمپین ایمیل مارکتینگ ۲ قسمت بسیار مهم وجود دارد :

  1. Open rate  : یعنی تعداد ایمیل هایی که توسط کاربران باز می شود
  2.  CTR (click through rate ) : یا همان نرخ تبدیل ایمیل به درصدی از کاربران گفته میشود که پس از خواندن متن ایمیل شما بر روی لینک آن کلیک می کنند و به صفحه مورد نظر شما هدایت می شوند.

توجه داشته باشید در کمپین ایمیل مارکتینگ CTR یا نرخ تبدیل برای شما مهم است زیرا اگر شما ۱۰۰۰ ایمیل بفرستید و تمامی افراد نیز ایمیل شما را باز کنند اما کسی روی آن کلیک نکند پس عملا شما هیچ کاری انجام نداده اید.

 

عوامل کسب نتیجه مناسب در ایمیل مارکتینگ

قبلا توضیح دادم که چگونه میتوانیم از ایمیل مارکتینگ درست استفاده کنیم و حداکثر سود را از ایمیل های تبلیغاتی ببریم و در این مقاله نیز ۶ تکنیک برای افزایش نرخ تبدیل ایمیل های ارسالی آموزش داده میشود.

۱- بازه  زمانی در نظر بگیرید :

اگر محصول منحصر به فردی برای فروش دارید و یا قصد دارید تخفیف برای مناسبت خاصی در نظر بگیرید برای کاربرانتان مدت محدودی اعلام کنید و سعی نکنید از ۴۸ ساعت بیشتر باشد.سعی کنید خواننده ایمیل را به نوعی در عجله و شتاب زدگی گرفتار کنید. یک راه آن تعیین یک بازه زمانی کوتاه برای بهره مندی از تخفیف  و خرید محصول شماست و راه دوم این است که شما آن فروش ویژه را برای تعداد محدودی از مشتریان در نظر بگیرید برای مثال ۱۰۰ نفر اولی که مجموعه آموزشی شما را خرید کنند با ۵۰% تخفیف میتوانند خرید خود را انجام دهند.

۲- نیاز کاربران را بدانید :

وقتی یک کاربر با مراجعه به سایت شما فرم عضویت در خبرنامه را پر می کند هدف او دسترسی به آخرین اخبار و اطلاعات منتشر شده در زمینه کاری سایت شما است. اگر شما سایت آموزشی دارید پس کاربرانتان نیز مشتاق هستند مطالب نیز موضوع با رایانه در ایمیل خود دریافت کنند. پس فرستادن تبلیغ فروش لوازم آرایشی به آنها کار اشتباهی است که هیج نتیجه ای برای شما ندارد و فقط باعث میشود که عده زیادی از کاربران از دریافت ایمیل های شما انصراف بدهند. پس همیشه به کاربرانتان طبق نیاز آنها ایمیل بفرستید. و نیز موضوع با سایت خودتان فعالیت کنید.

۳- دکمه قابل کلیک در دسترس

برای من بارها پیش آمده که ایمیل های تبلیغاتی متفاوتی در مورد یک محصول دریافت کرده ام که شامل چندین خط متن بوده که حوصله خواندن آن را نداشتم و در کل آن ایمیل نتوانستم پیدا کنم کجا باید کلیک کنم تا وارد سایت محصول شوم. در نتیجه آن ایمیل را بلافاصه پاک کردم حتی ممکن بود یک محصول بی نظیر در آن باشد. اگر میخواهید نرخ تبدیل ایمیل مارکتینگ شما بالا برود یک متن خلاصه و مفید بنویسید و سعی کنید یک متن یا دکمه قابل کلیک بزرگ و قابل دید در وسط و انتهای ایمیل خود قرار دهید.

کاربران روزانه چندین ایمیل دریافت میکنند و حوصله ندارند در هر ایمیل چندین خط توضیح و متن بخوانند تا بفهمند آن ایمیل در مورد چیست. پس برای ایمیل خود از گرافیک زیبا  استفاده کنید به همراه یک توضیح خلاصه در مورد محصول کن و یک دکمه قابل کلیک بزرگ در جایی که کاربر به راحتی بتواند ببیند قرار دهید. تا کاربر مجبور نشود چند بار ایمیل شما را به بالا  و پایین اسکرول کند و بتواند دکمه قابل کلیک برای رسیدن به سایت شما را پیدا کند.

۴- به فکر کاربران موبایل باشید:

حتما میدانید که درصد کاربرانی که از اینترنت موبایل برای بررسی ایمیلهای خود استفاده میکنند بسیار زیاد شده. پس باید به فکر آنها نیز باشید و قالب ایمیلهای خود را به صورت واکنشگرا طراحی کنید تا بر روی هر اندازه صفحه نمایش به درستی نشان داده شود. این کار به شما کمک میکند تا از کاربران موبایلی نیز بیشترین استفاده را ببرید.

۵- تست قبل از ارسال :

فراموش نکنید که همیشه قبل از ارسال ایمیل، یکبار کاملا آن را از نظر طراحی , محتوی متنی و گرافیکی , غلط های املایی و نکاتی از این دست بررسی کنید. تا کاربران دقیقا نیزان چیزی را ببینند که شما میخواهید. و میتوانید کد آنالیتیک گوگل Google Analytics را نیز به سایت خود اضافه کنید و عملکرد کاربران دریافت کننده ایمیل را با آن رهگیری و بررسی کنید.

۶ – تکرار بیش از حد نکنید :

برای یک پیشنهاد ویژه یک بار فرستادن ایمیل کافی است. اگر کاربری به آن علاقه مند باشد در همان بار اول به  سایت شما مراجعه می کند. اگر شما یک ایمیل تبلیغاتی را چندین برای برای یک کاربر بفرستید در نتیجه آن کاربر شما را به عنوان اسپمر شناسایی می کند و از ادامه دریافت ایمیل های شما انصراف میدهد زیرا شما با این کارتان برای او مزاحمت ایجاد کرده اید.

 

رعایت نکات بالا برای افزایش نرخ تبدیل یک کمپین موفق ایمیل مارکتینگ الزامی است و شما می توانید به ایمیل های تبلیغاتی که برای شما ارسال میشود دقت بیشتری بکنید و از آنها الهام بگیرید و نکات ریز و درشتی که در معماری آنها بکار رفته را کشف کنید. چون هدف شما از ارسال یک ایمیل تبلیغاتی بدست آوردن مشتریان بیشتر و درنتیجه کسب درآمد بیشتر است پس میتوانید از تجربیات بزرگان اینترنت که مدتها قبل از شما وارد این کار شده اند استفاده کنید و ببینید آنها چگونه در ایمیلهای خود توجه مشتری را جلب میکنند و چطور او را وادار میکنند تا از یک خواننده معمولی به یک خریدار واقعی تبدیل شود. شاید در ابتدا  کمی سخت به نظر برسد اما با کمی تجربه و چند بار صحیح و خطا شما نیز می توانید یک کمپین ایمیل مارکتینگ موفق داشته باشید و نه تنها محصولات خودتان بلکه برای دیگران نیز محصول بفروشید و کسب درآمد کنید.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.