یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
تاثیر هاست در سئو سایت

تاثیر تغییر هاست بر رتبه بندی سایت

اگر سایت شخصی دارید ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید به هر دلیلی هاست سرویس دهنده خود را تغییر دهید.وقتی شما سرویس دهنده خود را تغییر میدهید آی پی IP سایت شما نیز تغییر میکند. آیا تغییر هاست بر رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو تاثیر دارد ؟ ممکن است اصلا به این قضیه فکر نکرده باشید اما باید بدانید موتور های جستجو از تغییر هاست شما مطلع میشوند و این حتما در رتبه بندی سایت شما تاثیر خواهد داشت.

تغییر هاست تاثیر مستقیم و زیادی در رتبه بندی شما نخواهد داشت و اگر مقداری جابجایی در نتایج جستجو داشتید بعد از مدت کمی و با کمی تلاش مجددا به جایگاه خود باز خواهید گشت.اما نکات منیزی برای انتخاب سرویس دهنده جدید باید رعایت کنید تا سایت شما قربانی اشتباه نشود و زحمات شما هدر نرود.

اگر از سرویس های هاست اشتراکی استفاده میکنید قبل از انتقال به هاست جدید حتما بررسی کنید چه سایتهایی بر روی هاست جدید شما قرار دارند. اگر سایتهای ویروسی , اسپم و سایتهای هک و … بر روی هاست قرار داشته باشد آی پی آن هاست توسط موتورجستجو به عنوان  اسپم بلوک میشود و اگر شما نیز سایت خود را بر روی آن هاست انتقال دهید ناخواسته در لیست بلوک قرار میگیرید.

بررسی آپ تایم  Uptime سرور نیز از نکات دیگری است که قبل از انتقال به هاست جدید باید به آن توجه ویژه داشته باشید. اگر هاست جدید شما مدام دون Down باشد و یا مدام به آن حمله شود در نتیجه وقتی اسپایدر های موتور جستجو برای بررسی مطالب جدید سایت به شما مراجعه کنند و نتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند نتیجه آن از  دست دادن رتبه در نتایج جستجو خواهد شد.

اگر هاست جدید شما از این جهات مشکلی نداشته باشد پس شما مشکلی در انتقال به آن نخواهید داشت و جابجایی جزیی که در رتبه سایت ما اتفاق می افتد موقتی بوده و پس از زمان کوتاهی به جایگاه قبلی خود و حتی جایگاه بهتری باز خواهید گشت.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.