یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
راهنمای نوشتن عنوان مطالب مناسب

راهنمای نوشتن عنوان مقاله برای سئو

انتخاب درست عنوان مقاله بخش مهمی در سئو سایت حساب می شود و همانطور که قبلا گفته شد یکی از بخشهای سئو داخلی مطالب نوشتن درست عنوان مقاله است.قبل از اینکه کاربر وارد سایت شما شود ابتدا عنوان مقاله شما را در موتور جستجو می بیند و اگر برایش جالب باشد به سایت شما  مراجعه می کند و باید اصول خاصی در انتخاب عنوان مقاله رعایت کنید از جمله :

عنوان مقاله باید جذاب باشد

سعی کنید عنوانی برای مقاله خود انتخاب کنید که جذاب باشد و کاربر را وادار کند روی آن کلیک کرده و مقاله شما را مطالعه کند.مهم ترین و اولین بخشی که کاربر آن را میبیند عنوان مقاله شماست.

در هنگام انتخاب عنوان مقاله سعی کنید عنوان طولانی نشود و از ۳ تا ۶ کلمه استفاده کنید.عنوان طولانی در نتایج جستجو خوب نمایش داده نمیشود.

استفاده از کلمه کلیدی را فراموش نکنید

این که امر ضروری است که حتما باید رعایت شود.سعی کنید کلمه کلیدی مورد نظرتان را حتما در عنوان مقاله درج کنید و تا جایی که می توانید سعی کنید کلمه کلیدی در ابتدای عنوان مقاله باشد. برای مثال اگر شما قصد دارید روی کلمه “دانلود” تمرکز کنید میتوانید عنوان مقاله را به صورت “دانلود رایگان مجموعه آفیس ” منتشر کنید که نسبت به “مجموعه آفیس را رایگان دانلود کنید” خیلی بهتر است و  رتبه بالاتری خواهد گرفت.

استفاده مناسب از جداکننده در عنوان

عنوان مقاله از تعدادی کلمه تشکیل شده و برای اینکه کاربر و موتور جستجو بتوانند آن را خوب بخوانند باید در آدرس مطلب از خط تیره بین کلمات استفاده کنید.در وردپرس وقتی شما عنوان مقاله را مینویسید در قسمت پیوند یکتا میتوانید اصلاحات لازم را انجام دهید. برای مثال بجای نوشتن www.sample.com/downloadofficesuite بهتر است از www.sample.com/download-office-suite استفاده شود که قابل فهم تر است و اگر در عنوان مقاله از کلماتی مانند : از , و , با  و مانند اینها استفاده شده سعی کنید در قسمت آدرس مقاله آنها را حذف کنید.

زیرا باعث طولانی شدن بیش از حد آدرس میشود. برای مثال ادرس sample.com/دانلود-مجموعه-افیس-و-لایسنس-آن-با-لینک-مستقیم را میتوانید با حذف موارد اضافی به  sample.com/دانلود-مجموعه-افیس تبدیل کنید که مفید و مختصر است.

پیوندهای یکتا، مفید و مختصر

این قسمت در اکثر سیستم های مدیریت محتوی وجود دارد که باعث می شود آدرس مقاله منتشر شده با عنوان مقاله یکسان باشد. در وردپرس با رفتن به قسمت >> تنظیمات>>پیوندهای یکتا >>گزینه نام نوشته را انتخاب کنید.با این کار میتوانید ادرس مقاله را از sample.com/category/20141013/3444 به sample.com/download-office تبدیل کنید که بسیار خوانا تر و قابل فهم تر است.

 

اینها چهار اصل مهم در عنوان مقاله هستند که باید رعایت شوند که تاثیر بسزایی در بهبود سئو سایت و افزایش ترافیک ورودی از موتور های جستجو میشود.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.