یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
برقراری ارتباط و تعامل با کاربرهای سایت

روشهای ایجاد تعامل بهتر با کاربران سایت

امروزه داشتن یک سایت خوب و پربازدید به یک موفقیت تبدیل شده و هر وب مستری آرزوی آن را دارد.پس شما نیز به عنوان مدیر سایت باید بتواند خودتان را از میان میلیونها سایت به کاربران نشان دهید و یکی ازبهترین راه ها داشتن تعامل با کاربران سایت است.در این مقاله روشهای داشتن تعامل با کاربران بررسی میشود و اینکه چطور میتوانید کاری کنید وقتی یک نفر به سایت شما مراجعه کرد به خواننده همیشگی سایت تبدیل شود وهمواره از مطالب شما استفاده کند.چون شما زحمت زیادی بابت تهیه لینک سازی و سئو سایت میکنید پس دوست دارید از این زحمت خود نتیجه بگیرید.

چرا داشتن تعامل با کاربران سایت انقدر مهم است

یکی از اصلی ترین نیازهای بشر داشتن ارتباط و تعامل با دیگران است و این قضیه درفضای مجازی نیز وجود دارد.مانند : اشتراک گذاری نظرات و ایده ها,اطلاعات و مطالب آموزشی.اگر شما یک وبلاگ نویس حرفه ای هستید وقتی مقاله جدیدی منتشر میکنید دوست دارید ببینید کاربران چه ارتباطی با  مطلب شما برقرار میکنند و بازخورد مطلب شما چگونه خواهد بود.کاربران برای شما کامنت میگذارند و شما پاسخ میدهید. این به نوعی نیزان صحبت کردن چهره به چهره است که باعث میشود کاربر وارد بحث شود و نقاط ضعف و قوت سایت شما مشخص گردد.که این نیزان تعامل با  کاربران سایت است.

چگونه با کاربرهای سایت تعامل برقرار کنیم

۱-شبکه های اجتماعی : حضور شبکه های اجتماعی در ابتدای این لیست دور از تصور نیست. امروزه تقریبا همه مردم به نوعی از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. برای اینکه با  کاربران خود از طریق شبکه های اجتماعی در ارتباط باشید ابتدا باید صفحه مخصوص خود را در شبکه های اجتماعی مانند :فیسبوک , یوتیوب , تویتر , اینستاگرام و …. ایجاد کنید.

سپس دکمه لایک و فالو را در انتهای مطالب خود در سایت قرار دهید تا خوانندگان  مطالب بتوانند در مورد مطالب شما از طریق شبکه های اجتماعی وارد گفتگو شوند.اینکه شما بتوانید برای خود فالوور جذب کنید کار سختی نیست اما اینکه آنها را برای مدت طولانی در حلقه دوستان خود نگه دارید کار سختی است. باید انقدر مطالب مفید و بروز داشته باشید تا کاربر سعی نکند شما را ترک کند.شبکه های اجتماعی بخش منیزی از تعامل با کاربران است.سعی کنید برای آن وقت بگذارید.

۲– حالت نوشتن : اینکه شما با چه لحن و روشی مطالب خود را  مینویسید نیز بسیار مهم است.باید مطالب به صورت روان و کاربردی منتشر شود تا برای کاربران با هر سطح سوادی قابل استفاده باشد.

یک نویسنده خوب میتواند کسل کننده ترین مطالب را به یک مقاله جذاب و خواندنی تبدیل کند که نظر هر کاربری را جلب میکند.

 

توانایی های نوشتاری شما به مرور زمان بهبود پیدا می کند پس هرچه بیشتر مطلب بنویسید از نکات ریز نوشتن اطلاعات بیشتری کسب می کنید و میتوانید مطالب بهتری بنویسید.استفاده درست از شکل کلمات و نداشتن غلط املایی و مشکلات گرامر باعث می شود متن شما مشکل چند فهمی پیدا نکند.سعی کنید در میان مطلب سوالی از کاربران بپرسید زیرا این کار باعث میشود تا دیگران اشتیاق پیدا کنند تا نظرات خود را  در مورد مقاله شما بنویسند و یه نوعی بحث بر روی مطلب شما شکل میگیرد.

۳-نظرات : کامنت گذاشتن درسایت بسیار فراگیر است و افراد زیادی بعد از مطالعه یک مطلب زیر آن نظرات خود را بیان میکنند و شما به عنوان نویسنده متن وظیفه دارید به نظرات کاربران پاسخ  دهید و اگر سوالی دارند جواب داده شود یا اگر خواسته ای  در مورد متن شما داشته اند آن را انجام دهید.با این روش کاربران احساس مفید بودن میکنند و سعی می کنند در تمامی مقالات شما نظرات خود را اعلام کنند و اینگونه تعامل کاربران با  سایت شما بیشتر می شود. همچنین در قسمت کامنت همیشه نظرات تبلیغاتی و اسپم را پاک کنید و به کاربر نشان  دهید شما نظارت کافی را دارید.

 ۴-ایمیل : هر روزه تعدادی از کاربران سایت  ایمیل هایی برای شما میفرستند تا نظرات خود را بیان کنند و یا سوالی بپرسند و شما باید تا جایی که میتوانید به تمامی آنها پاسخ دهید.این پاسخ دهی باعث جلب اعتماد کاربران می شود و مطمئن باشید آن کاربران به خوانندگان همیشگی سایت شما تبدیل می شوند.اگر نظری در مورد سایت شما می دهند می توانید از آنها تشکر کنید و حتی آن نظرات را در سایت اعمال کنید و اگر سوالی  از شما پرسیده میشود تا آنجا که می توانید به آن پاسخ دهید و اگر پاسخ سوال را نمیدانید سعی کنید مرجع درست پاسخگو را به کاربر معرفی کنید.

برای داشتن یک تعامل با کاربران سایت باید مفید باشید.مطالب خوب منتشر کنید که کاربردی باشد.بتوانید مشکلی از مردم حل کنید و برای نظرات و ایمیل ها آنها ارزش قایل باشید.زیرا همین کاربران در آینده مشتریان محصولات شما هستند.هر چه  بتوانید با  خوانندگان خود صمیمی تر و نزدیک ترشوید تضمینی است برای افزایش فروش محصولات وخدمات تان در آینده.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.