یک تریدر - تنها کانال تلگرام ارز دیجیتال که بهش نیاز دارید
اصاول سئو که باید به آن توجه گنید

مهم ترین اصول سئو برای مدیران سایتها

سئو امروزه به عنوان یک دانش فراگیر معرفی می شود و با تغییر مدام الگوریتم های گوگل، سئو کارهای کلاه سفید و کلاه سیاه را به چالش  می کشد.فردی که قصد دارد در این  شغل بماند و آینده روشنی داشته باشد باید به روز باشد , باید مطالعه داشته باشد و با آخرین اخبار و اصول سئو آشنا باشد.در طی سالها الگوریتم های گوگل تغییرات فراوانی کرده اند ولی یکسری از اصول سئو همواره ثابت هستند و همیشه یکسان می ماند.

تجربه نشان داده در طی زمان این اصول سئو تغییری نکرده است.به عنوان شخصی که ده سال از عمرم را در این راه گذرانده ام این مسئله برای من اثبات شده است.

اصول کلیدی و مهم سئو برای مدیران سایتها

استراتژی سئو کوتاه مدت نیست

اگر شما توانستید ۲۰۰۰ بازدید برای سایت خود در روز ایجاد کنید به جایگاه خود نرسیده اید.زیرا ممکن است روز بعدی هیچ بازدید نداشته باشید.اگر میخواهید اصول سئو را رعایت کنید باید برنامه طولانی مدت داشته باشید.

روشهای سئو کلاه سفید را برای هفته ها و ماه ها ادامه دهید تا به نتیجه برسید و حتی بعد از رسیدن به نتیجه باید ادامه دهید تا در صدر بمانید. اگر عشق به کار داشته باشید و سایتی به روز داشته باشید و مطالب مفید و کاربر پسند منتشر کنید حتما موفقیت در انتظار شما خواهد بود.

برای مثال یکی از دوستان من وبلاگی داشت و در موضوعات تخصصی خودش مطلب مینوشت و هفته ای چند مطلب جدید منتشر میکرد که کاربرها واقعا به دنبال آن بودند تا ۱۴ ماه همین کار را انجام داد و کم کم داشت به نتایج خوب میرسید که توسط یک شرکت معروف که در آن موضوع فعالیت داشت به عنوان کارشناس تولید محتوی استخدام شد با حقوق و مزایای بسیار عالی.

حال آنکه اگر عجله می کرد و قصد طی کردن راه صد ساله در یک شب را داشت مدتها پیش پنالتی میشد و از صفحه نتایج حذف میشد.

عجله در سئو و کسب نتایج خوب در زمان کوتاه بزرگترین اشتباه است.برای موفقیت در نتایج باید صبور بود و برنامه منظم داشتتویئیت کن

سئو هیچ میانبری ندارد

اگر شما بر روی سئو پروژه ای کار کرده باشید می دانید که هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.هیچکس نمی تواند بگوید من تضمین میکنم شما در ۲ ماه در صفحه اول گوگل باشید یا از این دست حرف ها.

چون هیچکس از پشت پرده گوگل باخبر نیست. با یک آپدیت برای الگوریتم گوگل در یک شب سایتی در رتبه ۱ داشته به صفحه دوم میرود و سایتی از صفحه ۷ به صفحه ۱ می آید. پس برای سئو نمیتوان زمان تعیین کرد بلکه می شود محدوده  زمانی در نظر گرفت که سئو کار طبق تجربه قبلی خودش میداند برای این پروژه حدودا انقدر زمان نیاز است.پس قبل از اعتماد به این افراد و پرداخت هزینه های آنچنانی به آنها دقت کنید هیچکس نمیتواند اصول سئو را دور بزند.

سئو آهسته و پیوسته است

سایتی که میخواهد اصول سئو را رعایت کند و همیشه در رتبه اول نتایج باشد باید همواره آماده باشد.تیم سئو و پشتیبانی سایت باید در تمامی زمینه های انتشار مطالب, لینک سازی, ساخت بک لینک و شبکه های اجتماعی فعال باشند و تعامل کاربران با سایت را کنترل کنند اگر حساس کردند مسیر اشتباه را انتخاب کرده اند و نتیجه مطلوب حاصل نشده سریعا برای رفع عیوب اقدام کنند و مسیر درست را در پیش بگیرند.اگر لحظه ای غفلت کنید می بینید ناگهان در نتایج جستجو چندین رتبه جا به جا  شده اید و اگر باز بخواهید به رتبه قبلی برگردید هفته ها و ماه ها زمان نیاز دارید.

اصول سئو که در این مقاله خواندید همیشه ثابت است و تغییر نمی کند. نتیجه سریع و یکشبه هرگز در سئو حاصل نمیشود و اگر نیز حاصل شود به همان سرعت از دست می رود.

این فکر را داشته باشید که شما یک نفر هستید و تیم گوگل متشکل از هزاران نفر افراد زبده و تحصیلکرده که تمام تلاش خود را می کنند کاربر بهترین نتایج را در جستجوی خود داشته باشد. پس برای اینکه کیفیت کار خود را حفظ کنند به سایتهای با کیفیت و ارزشمند اعتبار بیشتری می دهند و هر شخصی بخواهد قوانین را دور بزند سریعا جریمه شده و از نتایج حذف میشود. تلاش و صبر لازمه رسیدن به موفقیت در دنیای اینترنت است.

رضا فلکی مقدم هستم. مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ و مدیر سایت یک وبمستر که با هدف انتقال تجربیاتم از اینترنت راه اندازی شده است.